Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kış Makyajı Önerileri

0

Makyajınızda uygulayacağınız mevsimsel değişiklikler, cildinizin sağlığını korumasına da katkı sağlıyor. Sıcak geçen ilkbahar ve yaz döneminde daha hafif ürünler kullanarak makyaj yapmak gerekli, ancak kış döneminde soğuğun etkilerinden korunmak için daha yoğun yapıdaki ürünleri tercih edebilirsiniz.

Kış makyajı önerilerinden cilt tonunuza ve giyiminize en uygun olanları seçerek uygulayabilirsiniz.

Kış İçin Makyaj Önerileri

Kış aylarında yapacağınız makyaj uygulamasının öncesinde cildinizi iyice temizlediğinizden ve nemlendirdiğinizden emin olmalısınız. Kışın yıpratıcı etkilerinden korunabilmek için gerekli olan bu işlemler, cildinizin daha genç ve sağlıklı olmasına yardımcı olacak.

Kış makyajı yaparken daha yoğun yapıdaki ürünleri de kullanabilirsiniz. Özellikle fondöten ve kapatıcı gibi sıvı özellikteki ürünler, daha fazla pigment içermeleri sebebi ile görünür şekilde farklılık yaratacak.

Kış aylarında kullanacağınız renklerde de çok daha cesur tercihler yapabilirsiniz. Yaz döneminde sadece yüzünüze renk katması amacıyla uyguladığınız makyajı geride bırakarak, bordo ve siyahları çok daha fazla sık tercih edebilirsiniz.

Geçtiğimiz kış trend olan ve bu yılın da en trend görünümleri arasında yer alan kırmızı tonda far uygulamaları, özellikle kahverengi ve yeşil gözleri çok daha etkili göstermesiyle biliniyor. Göz yapınızı daha büyük göstermek için ise turuncu ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Çoğunlukla siyah renkte kullanılan eyeliner uygulamalarında da farklı tonlar seçebilirsiniz. Kahverengi ve koyu gri gibi güvenli tonlardan uzaklaşarak, çivit mavisi ve altın gibi cüretkar tonlara yönelebilirsiniz. Son dönemde defilelerde en sık görülen makyaj uygulamalarından biri de, üst üste iki ayrı kat şeklinde eyeliner uygulanması. Birbirlerine kontrast oluşturacak mavi-turuncu ya da beyaz-siyah ikililerini kullanabilirsiniz.

Eyeliner uygulamalarında çift kuyruk modeli de oldukça moda. Göz kapağında yada su yolunun altında uygulanabilen çift kuyruk eyeliner, gözü daha yukarıda ve açık göstermenize de yardımcı olacak.

Dudaklarınızda gölgeli uygulamalar da bu yıl en çok göreceğimiz makyaj trendlerinden bir diğeri. Rujunuzdan bir ya da iki ton daha koyu olan dudak kaleminizle, dudak kenarlarına ve birleşim noktalarına gölgelendirme işlemi yapabilirsiniz. Gölgeli şekilde uygulanan ruj, dudaklarınızı daha iri ve kalın gösterecek.

 

Paylaş.

Yorum Yazın