Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kısa Zamanda Kendini İyi Hissetme Önerileri

0

Moral bozukluğu, hayattan keyif almanın önündeki en büyük engellerden biri. Siz de kısa sürede kendinizi iyi hissettirecek yöntemleri öğrenerek moralinizi düzeltebilir ve hayattan yeniden keyif alabilirsiniz.

Sesinizi Yükseltin

Moraliniz bozuk olduğunda yapabileceğiniz en iyi şey, sesinizi yükseltmektir. İnsanlara bağırarak değil ama yüksek sesle şarkı söyleyerek ya da en sevdiğiniz kitabı sesli şekilde okuyarak yapacağınız bu adım kendinizi rahatlamış hissetmenize yardımcı olur.

Yüksek ses kullanmak, daha derin nefesler almanıza ve diyaframınızı çalıştırmanıza yardımcı olarak kendinizi iyi hissettirir.

Yüzünüzü Yıkayın

Kendinizi kötü ya da mutsuz hissettiğinizde elinizi yüzünüzü yıkamak, doğal bir rahatlama hissi yaratır. Temizlenme düşüncesi ile moraliniz düzelir ve kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Özellikle yaz aylarında ılık bir duş almak da, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Kıyafetlerinizi Değiştirin

Kıyafetlerinizi değiştirmek ve kendinize yakıştırdığınız bir kıyafet giymek, moralinizi anında yükseltir. Güzel ve bakımlı bir görünüşe sahip olduğunuzu hissettiğinizde kendinize güveniniz yenilenir ve çok daha iyi hissedersiniz.

Müzik Dinleyin

En sevdiğiniz şarkıcının müziklerini dinlemek, moral yükseltmek için idealdir. Acıklı aşk şarkıları yerine eşlik edebileceğiniz hareketli şarkıları seçerek kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Hareket Edin

Kısa bir egzersiz ya da müzik dinlerken edeceğiniz dans. Ne olduğu farketmeksizin hareket etmek, mutluluk hormonlarını salgılamanızı sağlayarak doğal şekilde kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Açık Alanlara Çıkın

Temiz hava, insanın en büyük ihtiyaçlarından biri. Açık alanlara ve özellikle ormanlık bölgelere giderek vakit geçirmek, kendinizi kısa sürede çok daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Leziz Bir Yemek Hazırlayın

Kendinize vakit ayırdığınızda moraliniz yükselir. En sevdiğiniz yemeği hazırlamak ve keyif alacağınız bir masa kurmak, moralinizin düzelmesine büyük katkı sağlar.

Yarım Kalmış Önemli İşlerinizi Tamamlayın

Herhangi bir görevi bitirmek, başarı duygunuzun artmasına neden olur. Bu sayede kendinizi çok daha pozitif ve iyi hissedersiniz.

Enerjinizi Sömüren İnsanlardan Uzaklaşın

Bazen farkında bile olmadan karşımızdaki kişiyi duygusal olarak sömürebiliyoruz. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda bilinçli olmak ve enerjinizi sömüren kişilerden uzaklaşmak, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey.

Paylaş.

Yorum Yazın