Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

KİŞİSEL GELİŞİM VE 5 ÖNEMLİ FARKINDALIK

0

yaseminsungur

 

Meleklerimizden başarılı kariyer koçu, hayalperest, sohbetçi ve öğrenmeyi her zaman seven Yasemin Sungur sizler için ‘Kişisel Gelişimde Ben Sorumluluğu / Farkındalığı için çok önemli 5 #tavsiye’de bulundu. İşte onlar;

Kendinizi keşfetmek için zaman ayırın.

Fark edin. Gözlem yapın. Sorular sorun kendinize. Yeniden değerlendirin düşüncelerinizi, duygularınızı tanımlayın. Sevdiklerinizle paylaşın.

Hayallerinizi canlandırın. Farklı olaylara, yeni deneyimlere açık olun

Hedef koyun kendinize. Yaşadıklarınızı, zorluk, yapamadıklarınızı aşılamaz duvarlar olarak görmeyin. Değişim hayatımızın bir parçasıdır. Kabul edin. Gerçekçi hedefler belirleyin ve uygulamak için küçük de olsa her gün bir şeyler yapın. Değiştiremeyeceğiniz durumları kabul edin, değiştirebileceğiniz durumlara yoğunlaşın.

Duygularınıza, anlamlandırma becerinize ve içgüdülerinize güvenin.

Yaşanılan olaylar ne kadar üzücü olursa olsun, uzun vadedeki etkilerini göz önünde bulundurmaya çalışın. Kararlı olun. Karşılaştığınız problemler ve stresli durumlarda başka insanlar ne yapıyor gözlem yapın, araştırın öyle adım atın. Bakış açınızı test edin.

Sevdiklerinizle bağlarınızı güçlendirin.

Sizi önemseyen, değer veren ve yargılamadan dinleyecek kişilerle paylaşın yaşamı. Kendinize iyi bakın. Kendi duygu ve ihtiyaçlarınızı önemseyin. Yapmaktan keyif aldığınız ve huzur bulduğunuz konularda anlar yaşayın.

Olumlu düşünün ve umutla bakın

Korku ve kaygılarınızı neden sorusu ile anlayın ve nasıl sorusu ile geliştirin, düşündüklerinizi ve duygularınızı yazarak ifade edin. Kaygılanmak yerine, olmasını istediğiniz şeyleri gözünüzde canlandırın. Anlayıp eyleme geçin. Hareket yoksa, sonuç yok. İstek ve enerjinizi aynı çizgide buluşturun.

Meleğimiz Yasemin Sungur‘a bu değerli tavsiyeleri için teşekkür ediyoruz 🙂deeo.ru

Paylaş.

Yorum Yazın