Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kitap Tavsiyesi: En Çok Okunan Çocuk Kitapları

0

Kitap okuma, çocukluktan kazanılan ve hayatta bireye büyük katkıları olan bir alışkanlık.Bu alışkanlığın oturması için çocuğunuzu hedefler verebilir ve bunları bir ödülle sonuçlandırabilirsiniz.

Özellikle kış aylarındaki yarıyıl tatilinde, havaların da soğuk olması nedeni ile dışarıya çıkmak istemeyen çocukları okumaya yönlendirmek oldukça önemli. Son dönemde en çok satan çocuk kitaplarını inceleyerek çocuğunuza eğitici bir tatil sağlayabilirsiniz.


Dedemin Bakkalı – Şermin Çarkacı
Yazarın kendi anılarından hareketle kaleme aldığı Dedemin Bakkalı, çocuk gözünden yetişkinlerin dünyasına bakıyor. Yenilikçi düşünme, girişimci olma, deneme ve yardım etmenin önemine değinen kitapta, bir bakkal dükkanı üzerinden yetişkinliğe bakılıyor.


Arkadaşıma Veda – Zülfü Livaneli
Mustafa Kemal Atatürk’ü hikayesini, yardımcısı Salih Bozok’un dilinden aktaran Arkadaşıma Veda; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının hikayesini ve vatan sevgisini anlatıyor. Mustafa Kemal ile 16 yaşında tanışan ve hayata gözlerini kapadığı 10 Kasım 1938’e kadar yanından ayrılmayan Bozok, tarihe bambaşka bir pencereden ışık tutuyor.


Sakız Sardunya – Elif Şafak
Oldukça akıllı, çokça meraklı, konuşkan mı konuşkan bir genç kızın hikayesini anlatan Sakız Sardunya; ünlü yazar Elif Şafak tarafından kaleme alındı. Kütüphanesinde bulduğu parlak bir küre sayesinde sihirli bir yolculuğa çıkan kahramanımızın başından geçenler, eğlenceli bir okuma sağlıyor.


Oyun Takvimi – Şermin Çarkacı
‘Her güne bir oyun’ alt başlığı ile yayınlanan bu takvim, yılın her gününde çocuğunuzla oynamanız için bir oyun içeriyor. Oyunların altında yer alan iki kutucuk sayesinde oynadıklarınızı işaretleyerek puan verebiliyorsunuz. Yazarın anne babalardan bir de ricası var; ‘Oynamak için oynamayın. Kendinizi vererek oynayın.


Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov
Yazarın, oğluna matematiği sevdirmek için kaleme aldığı ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Kraliçeyi Kurtarmak; Türkiye’de de 100.baskısını gerçekleştirdi. Kötü kalpli bir kralın esaretindeki kraliçeyi kurtarmak için tam tamına 400 problemi çözmesi gereken Aleks ve arkadaşlarının maceralarını anlatan kitap, çocuklara matematiği sevdirme konusunda devrim yarattı.


Uyumak İsteyen Tavşan – Carl-Johan Forssén Ehrlin
Bir psikolog tarafından kaleme alınan kitap, her akşam yatağa girme ve uyuma seremonisini ebeveynlerine zindan eden çocuklar için hazırlandı. Dil ve anlatımda çeşitli tekniklere yer veren hikaye, çocukların hızlı şekilde uykuya dalmasını sağlıyor

Paylaş.

Yorum Yazın