Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kitap Tavsiyesi: Fatih Portakal – Aklımla Dalga Geçme

0

3 Aralık 2016 tarihinde Tavsiye Evi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Fatih Portakal’ın yeni kitabı ‘Aklımla Dalga Geçme’yi konuşmuştuk. Moderatörlüğünü Tavsiye Meleğimiz Banu Tozluyurt’un yaptığı kitap sohbetinde Fatih Portakal’dan ‘Aklımla Dalga Geçme’ kitabını dinleme fırsatı bulmuştuk.


Bu sohbete katılan Nil Didem Şimşek’in kitap hakkındaki düşüncelerini sizlerle paylaşıyor ve sizlerin de biran önce ‘Aklımla Dalga Geçme’ kitabını okumanızı tavsiye ediyoruz.

#aklımladalgageçme

Eser; kaderimizin kendi çabamıza bağlı kılındığını belirten kelam apaçık ortadayken, kimsenin; benim, sizin, onların aklıyla özellikle de belleğiyle dalga geçilmesine izin vermeyen bir anlayışla kaleme alınmıştır.

Dört yıllık önemli bir süreç; bir tarihçi ustalığıyla kronolojik belleğe giydirilmiş ve görünen potluklar/aklımızla dalga geçilen kısımlar gözler önüne serilmiştir. Yazarın ortaya çıkardıkları deneysel sonuçlar ya da felsefi varsayımlar değildir. Tercihini iyiden ve doğrudan yana kullanan ama vicdanlarının seslerini dinlerken aynı zamanda zihnini ve belleğini kontrol edemeyen okurlar için uyarıcı alarm niteliğindedir.
Nil Didem Şimşek

Tavsiye Meleklerimiz Banu Tozluyurt ve Nil Didem Şimşek’e teşekkür ediyoruz ve sizlerle gerçekleşen sohbetin videosunu paylaşıyoruz.

Aklımla Dalga Geçme Kitabının Hikayesini Fatih Portakal’dan dinledik

Paylaş.

Yorum Yazın