Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

0

Yatak odalarınız küçükse ancak eşyalarınız büyükse kendinize rahat bir ortam yaratmak için biraz uğraşmanız gerekiyor. Taşınma esnasında odanızın içerisindeki eşyaları dairenizin mimarisine göre düzenleyebilirsiniz. Ancak her zaman bu durum mümkün olmuyor ve yatak odalarını baştan değiştirmek de oldukça masraflı olabiliyor. Sizi masraflardan kurtaracak ufak çözümler ile hem cebiniz hem de yatak odanız rahatlayacak.

Gardolaplarınızın yan taraflarında yapacağınız raflı sistemler ile daha fazla eşya için kendinize alan oluşturabilirsiniz. Kitaplarınızı, süs eşyalarınızı hatta kıyafetlerinizi de buralara koyabilirsiniz. Yatak başı olarak kullanabileceğiniz bu raflar ile odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Ancak yatağınızın yanlarına montelemekte fayda var. Direk yatağınızın üzerinde raflar olması güvenliğiniz açısından iyi olmayacaktır.

Eşyalarınızın göz önünde olmasını istemiyorsanız içini göstermeyen depolama sistemlerini kullanabilirsiniz. Hatta eski sandıklarınızı da dolap yaparak kullanabilirsiniz.

cerceve

Yatak odanız küçükse çok fazla çerçeveli resim kullanmamaya gayret edin. Bu odanızın görüntüsünü daha da daraltacaktır. Bol çerçeve yerine büyük aynaları tercih ederseniz odanız daha ferah gözükebilir.

Yatak uçlarına puf koymayı seviyorsanız ancak eşyalarınızı koyacak yer bulamıyorsanız puf zevkinizi değerlendirebilirsiniz. İçi boş, kasalı pufları tercih ederseniz hem puflarınız olur hem de eşyalarınız koyacak bir alan daha yaratmış olursunuz.

tavsiye_evi

Odanızda ölü alanlar varsa bu alanları çalışma masası olarak değerlendirebilirsiniz. Ufak bir sistem ile duvara monte edeceğiniz masa büyüklüğünde bir zemin oldukça işinize yarayacaktır.

Yataklarınızı bazalı seçtiğinizde de kullanmadığınız eşyalarınızı buraya koyarak fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Eğer yataklarınızın altında boşluklar varsa buralara kutuları tıkmak yerine birkaç dokunuşla harika çekmeceler yaratabilirsiniz. Hem odanızın görünüşünü farklılaştırmış olursunuz hem de çamaşırlarınızı veya hobi malzemelerinizi koyacak oldukça büyük bir alan elde etmiş olursunuz.

Paylaş.

Yorum Yazın