Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

KURU VÜCUT FIRÇALAMA TAVSİYELERİ!

0

kuru-vücut-fırçalama

Cildinizi toksinlerden arındırmak, selülit görünümünü yok etmek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ilginç ama bir o kadar da faydalı bu yöntemi keşfetmeye ne dersiniz?

Kuru vücut fırçalama yöntemini  ünlü manken Miranda Kerr  sayesinde öğrendik. Her yaptıkları ses getiren güzellerin bakım yöntemleri de bir hayli etkileyici oluyor.  Her gün yalnızca birkaç dakika ayırarak uygulanan kuru vücut fırçalama uygulaması basit bir güzellik yönteminden daha fazlası.

Kuru vücut fırçalama yöntemi sayesinde toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlayarak lenf ve dolaşım sisteminizin sağlığını koruyabilirsiniz.  Hiç de küçümsenmeyecek bir sağlık faydası var değil mi?

Peki bu yöntemi nasıl uygulayacağız?

dry-brushing-nasıl-yapılır-tavsiye-melekeleri

Kuru fırçalama uygulamasının selülitlere, cildimize ve sağlığımıza çok faydalı olduğunu öğrendik ve uygulamak istiyoruz. İhtiyacımız olan şey kaliteli bir vücut fırçası. Piyasada satılan vücut fırçaları oldukça sert yapıya sahip, bu nedenle hassas bir cilde sahipseniz dikkatli olmalısınız. Bitkisel fırçalar son günlerin kuru fırça favorisi özellikle kaktüsten yapılanlar çok beğeniliyor. At kılından yapılan vücut fırçalarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kuru fırçalama işlemini hem yüzünüze hem de tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Yalnız yüzünüze ve vücudunuza uygulayacağınız fırça ayrı olmalı.

Kuru fırçalama işlemi vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ve böylece lenf drenaj sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey fırçalama işlemini kalbe doğru yapmak. Kollarınızı fırçalarken  fırçayı gövdenize doğru hareket ettirmelisiniz, bacaklarınızda ise fırçanız yukarı doğru hareket etmeli.

Kuru-fırçalama-tavsiye-melekleri

Kuru fırçalama işlemini yaparken yere bir havlu ya da örtü sermeyi ihmal etmeyin.

Bu işlem adı üstünde “kuru fırçalama” bu nedenle fırçanızı kayganlaştıracak ve işlemi etkisizleştirecek losyon benzeri bir ürün kullanmamalısınız. İşlemden sonra vücudunuza nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Fırçalama işlemini uygulamaya başladığınız ilk günlerde fırçayı cildinize fazla bastırmayın. Cildinizi zedelemeden , hafif dokunuşlarla uygulama yapabilirsiniz.

Meleklerimiz, kuru vücut fırçalama konusunda bizimle paylaşabileceğin tavsiyelerini bekliyoruz… Biliyorsun, tavsiyeler hayatımızı kolaylaştırıyor!

Kuru vücut fırçalama tavsiyelerimizi beğendiysen aşağıda bulunan sosyal medya butonlarını kullanarak sevdiklerinle paylaşabilirsin!

Paylaş.

Yorum Yazın