Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

MÜKEMMEL BİR SOFRA İÇİN İZLENECEK 5 ADIM

0

 

handemguner

Meleklerimizden Kutu Kutu Parti’nin kurucusu, mükemmel sofraların piri olan Handem Güner, sizler için eksiksiz bir yılbaşı sofrasının hazırlamada izleyeceğiniz 5 adımı #tavsiye ediyor. Adım adım yılbaşı sofrası;

1.Yılbaşında misafir ağırlamayı planlıyorsanız, ilk yapmanız gereken Google, Instagram veya Pinterest gibi bol görsel kaynakları dolaşarak gözlerinize ziyafet çektirin. Kendi sofranıza uyarlayabileceğiniz değişik detaylar ile karşılaşabileceğiniz garantidir.

2.Sofranızı hazırlarken, son dakika telaşına kapılmamak için bir gün önceden masanızı kurun. Beyaz örtünüzün üzerine bir başka kumaş ile renk vermenizi tavsiye ederim. Mutlaka bir örtü olmak zorunda değil, eşarp veya fularlarınızı da dikkate alın. Belki koyu renkli bir örtü üzerine çeyizinizde bulunan dantel de faydalı olabilir.

3.Bir sonraki alışverişinizde uygulamak istediğiniz konsepte uygun renklerde bir desenli bir de düz renkli peçete almanızı tavsiye ederim. Desenli peçeteyi su bardaklarınıza, düz peçeteyi de özel bir katlama ile tabaklarınıza yerleştirin. (Yazının devamında özel katlama ile yapılan peçete örneği mevcuttur: )

4.Her zamanki sofralarınızdan farklı olsun diye masa ortasına meze salata yerleştirmektense, dekoratif unsurlar dahil edin. Örneğin bir pasta tabağını kozalak ve yılbaşı topları tepeleyerek zenginleştirin. Masanızın merkezini karşılıklı oturan kişilerin görüşünü engellemeyecek kadar yüksek tutabilirsiniz. Servis tabağınızın altına ters dönmüş bir kase veya fincan koymayı deneyin. Ayaklı kadehlerinize konfetti ve mum koyarak özel bir sunum yaratmış olursunuz. Sofranıza serpiştireceğiniz pul payetler mum ışığını yansıtarak şık bir görünüm sağlar.

5.Fotoğraflara yakışır bir sofra kurulduğuna göre, yemekleri hazır tabaklar ile mutfaktan servis yapmak uygun olabilir. Soğuk yemekler ordöv tabağı şeklinde önceden hazır edilebilecekken, sıcakları tam kıvamında servis tabaklarına aktarma yapmadan servis etmeniz mümkün.

Meleğimiz Handem Güner‘e teşekkür ediyoruz 🙂

 seo оптимизация сайта цена

Paylaş.

Yorum Yazın