Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Mutluluğu Getiren 5 Tavsiye

0

Mutlu-olmak-için-5-tavsiye-tavsiye-melekleri

Mutluluk günümüzün en doğal aynı zamanda da en değerli kavramı. Çok eski tarihlerden beri insanoğlu  “Mutlu bir hayat” hayali peşinde koşuyor. Kendine sonu mutluluğa çıkan bir yol çizip hedefler belirliyor ve bu hedeflerini gerçekleşmediğinde mutsuz oluyor. Peki mutlu bir hayat yaşamak gerçekten bir hayal mi? 

Size bir müjdemiz var; öyle görünüyor ki araştırmacılar sonunda mutlu yaşamın sırlarını keşfetti! Pensilvanya Üniversitesi Pozitif Psikoloji Merkezi‘nde yapılan bir çalışmada hangi karakter özelliklerinin mutluluk üzerinde etkili olduğu araştırıldı. Memnuniyet, dayanıklılık, istikrar, sevgi, öz-düzenleme ve merak gibi 24 karakter özelliğinin mutlulukla olan ilişkisini araştıran bilim adamları, mutluluğun formülünün memnuniyette gizli olduğunu keşfetti.

Mutluluk üzerinde rol oynayan en etkili 5 kişisel özelliği ve mutluluk tavsiyelerini sizler için derledik…

1- Pozitif İlişkiler :

giphy 

Negatif kişilerle aynı ortamı paylaşmak sizi etkileyebilir. Aile bireyleriniz ya da arkadaş çevrenizin sizi bu konuda etkiliyor olabilir. Modunuzu düşüren ve sizi olumsuzluğa sevk eden kişilerle aranıza mesafe koymayı deneyin. Sevdiğiniz kişilere karşı gelmek pek kolay olmasa da kendi sağlığınız ve mutluluğunuzu düşünmelisiniz.

2- Pozitif Duygular:

pozitif duygular kadın kişisel gelişim

 

Davranışlarınız, yaşamınızdaki her şeyi süzgeçten geçirdiğiniz bir mercek ve pozitif bir bakış açısına sahip olmak hem zihnen hem de bedenen iyileşmenize yardımcı olur. Doğuştan bir Pollyanna olmasanız bile düşüncelerinizi olumlu bir yöne çevirebilirsiniz.

3-Sorumluluk:

işte mutsuzluk kadın

 

“Sevdiğin işi yap, mutlu ol” mesajlı sosyal medya mesajlarından bıktığınızı biliyoruz fakat basmakalıp sözler belki de doğru söylüyor olabilir. Eve dönmek için dakikaları saydığınız bir iş yerinde çalışıyorsanız kariyer planınızı gözden geçirin. Mutsuzluğun en büyük kaynağı evinizden çok zaman geçirdiğiniz ofis ortamı olabilir.

4- Hayatın anlamı:

boş hayat

Hayatınıza anlam katacak bir şeyler bulmak kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar. Yoga, meditasyon, bir drama kursuna kaydolmak… Yapmaktan keyif aldığınız şeylerin üzerine gidin.Böylece yaşamınızda ilerleme kaydedebilirsiniz.

5- Başarı:

başarı kadın ilham

Başarılı olma duygusu dünyadaki en güçlü duyguların başında geliyor. Büyük bir mutluluğun kaynağı olan başarıdan tatmin olmanız ise neyi başardığınıza bağlı. Çok uluslu bir şirketin üst basamaklarına çıkmak sizi mutlu etmeyebilir. Kendinize sormanız gereken soru “Ben ne yaparsam mutlu olacağım?” olmalı.

Paylaş.

Yorum Yazın