Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

NEŞELİ BİSKÜVİLER TARİFİ

0

tavsiye-melekleri-neşeli-bisküviler-tarifi

Bisküviler, en sevdiklerimiz arasındadır. Çay sohbetlerimizde ya da kahvemizin yanında keyfimize keyif katar. Minik Meleklerimizin de sütün yanında yiyebilecekleri lezzetli bir atıştırmalık görevindedir bisküviler. Size neşeli mi neşeli bir bisküviler tarif #tavsiyemiz var;

Sevgili Özge’nin birbirinden lezzetli tariflere yer verdiği blogunda karşılaştığımız bu tarif, özellikle minik Meleklerimizin kayıtsız kalamayacağı bir görünüşe sahip. Sevgili Özge, bu bisküvilere ne isim vereceğini bilemediğini, daha sonra tarifine ‘Neşeli Bisküviler’ adı koyduğundan bahsetmiş. Süslemesi ve sunumu ile oldukça güzel ve eğlenceli olan bisküvilerin tadı da oldukça lezzetliymiş. Sevgili Özge, daha süslemeden bir tepsinin tükendiği söylerken, çikolata yerine sadece pudra şekeri ile sunum yapılabileceğini de belirtmiş.

Bu neşeli bisküviler malzemeleri;

-100 gram tereyağı (oda sıcaklığında)

-1/4 su bardağı sıvı yağ

-1/2 su bardağı pudra şekeri

-1 yumurta

-1/2 su bardağı nişasta

-2 su bardağı un

-1 paket kabartma tozu

-1 paket vanilya

Süslemesi için;

-1 paket çikolatalı glazür

-Pasta şekeri, hindistan cevizi

Bu ölçülerle 30-35 civarı bisküvi olduğunu söyleyen Sevgili Özge, daha fazla yapmak isterseniz bu ölçüleri 2 katına çıkartıp 1 yumurta eklemeniz gerektiğini de belirtmiş. Malzemeleriniz hazır ise sizi neşeli bisküvilerin yapılışını öğrenmek için Sevgili Özge’nin blogu olan Özge’nin Oltası‘na davet ediyoruz ve Sevgili Özge’ye bu güzel tarif #tavsiyesi için teşekkür ediyoruz:)

раскрутка сайта

Paylaş.

Yorum Yazın