Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Ocak Ayının En Çok Okunan Kitapları

0

Kış aylarında yapılacak aktivitelerin azlığı ve havanın soğuk olması nedeni ile, kitap okumaya ayrılan zaman da artmakta. Bu sayede hem soğuk akşamları evimizin konforunda keyifle geçirebiliyoruz, hem de kendimizi geliştiriyoruz.

Ocak ayında en çok okunanlar listesine yeni giren kitapların yanı sıra, uzun süredir raflarda olan ve adından çok konuşturmayı başaran eserler de var. İşte ocak ayının en çok okunan kitapları;

Huzursuzluk – Zülfü Livaneli


İstanbul’dan Mardin’e uzanan bir hikaye ve Ortadoğu. Zülfü Livaneli; okuru, sevda ile acıyı bir arada tatmaya davet ediyor.

Mardin’de geçirdiği çocukluk yıllarından sonra İstanbul’a taşınan İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberini alınca memleketi Mardin’e gider. Burada Hüseyin’in hayat hikayesini araştıran İbrahim, İŞID zulmünden Ortadoğu’da yaşananlara kadar varan ve hayal dahi edemeyeceği gerçekleri bulur.

Aeden Bir Dünya Hikayesi – Akilah Azra Kohen

Türk yazar Akilah Azra Kohen’in, Fi-Çi-Pi serisinden sonra kaleme aldığı Aeden; bilimkurgu tadında yazılmış bir roman. Okuyucu yorumlarına göre, bizden birinin yazdığını da düşününce çok gururlanacaksınız.

Bilimin ve teknolojinin oldukça ileri seviyede olduğu, bireylerin telepatik iletişim kurduğu ve mükemmelliği yakalamış olan Aeden gezegeninden Dünya’ya gelenlerin öyküsünü ve kendi içlerindeki çatışmaları anlatan kitap; yaşadığımız gezegene ve yarattığımız sorunlara dışarıdan bir gözle bakmamızı da sağlıyor.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens – Yuval Noah Harari

Ülkemizde ve dünyada en çok konuşulan kitaplardan biri olan Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, insanoğlunun yolculuğunu anlatıyor. Yazar Yuval Noah Harari, evrimimizin başlangıcından günümüze kadar yaptıklarımızı ve nasıl bencilleştiğimizi anlatıyor.

Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi – Yuval Noah Harari

İnsanoğlunun tarihini anlattığı kitabı ile büyük başarı sağlayan yazarın, insanlığın geleceğine bakmaya çalıştığı bu kitap da en çok okunanlar listesine girmeyi başardı.

Tanrısallığa doğru gitmeye çalışırken kendi sonumuzu mu yaratıyoruz sorunu odağına alan kitapta; bilim, tarih ve felsefe baz alınarak yanıt aranmaya çalışılıyor.

Kanadı Kırık Kuşlar – Ayşe Kulin

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Ayşe Kulin’in kaleme aldığı Kanadı Kırık Kuşlar, Nazi Almanya’sında yaşayan Yahudi asıllı bir doktorun hayatına ışık tutuyor ve günümüz Türkiye’sine uzanıyor.

Paylaş.

Yorum Yazın