Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Online Alışveriş Tavsiyeleri!

0

online-alısverisPazartesi sendromundan uzak durmanın, negatif düşünceleri kendimizden uzaklaştırmanın, diyet yaparken motivasyonu artırmanın ve daha birçok şeyin en etkili yöntemi şüphesiz alışveriş yapmak. Son dönemin alışveriş trendi ise online satış yapan internet sitelerini takip etmek.

Online satış sitelerinde indirimler, fırsatlar ve yeni markalarla karşılaşmak mümkün olsa da, sanal alışverişin bazı negatif yanları da yok değil.

Çok beğenerek aldığınız bir elbisenin üzerinize olmaması, arkadaşınıza aldığınız hediyenin elinize geç ulaşması ya da aldığınız ürünün resimde göründüğü gibi çıkmaması gibi minik sürprizlerle karşılaşmak online alışverişin kaderi. Ürün iade ve değiştirme karışıklığından bahsetmek bile istemiyoruz…

İnternetten alışveriş yapıp hayal kırıklığına uğramamanın birkaç püf noktası var! İşte online alışveriş tavsiyeleri…

1- Eğer alışveriş yaptığınız site bir mağazanın sitesiyse, beğendiğiniz ürünleri önce mağazada deneyip daha sonra online satış sitesinden sipariş verin. Böylece beden ve renk değişimi gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

tumblr_n6vs77f0SS1rbje98o1_500

2- Online alışverişin bir diğer tehlikesi de, insanda gördüğü her şeyi alma isteği yaratması. Elde taşınan torbalar, çantadan çıkarılan paralar ve kabin kuyrukları olmaksızın alışveriş yapmak gerçekten rüya gibi. Ancak bir liste yapıp bu listenin dışına çıkmamak bütçe planlaması için en doğrusu.

giphy (8)

3- Alışveriş yaparken “Medium beden bana mutlaka olur” demek çok doğru sonuçlar vermiyor. Mutlaka ürünlerini incelediğiniz siteynin beden aralıklarını gösteren tabloyu da inceleyin. Yani mutlaka 34 beden giyiorsunuz ama bu markanın kalıpları biraz dar 🙂

giphy (9)

Paylaş.

Yorum Yazın