Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Organik Beslenmenin 5 Adımı

0

Artık her şey hormonlu, her şey ilaçlı ve kimyasal, sağlıklı beslenemiyoruz diye düşünüyorsanız organik beslenme alışkanlığı edinmenizde fayda var. Ancak her düşündüğünüz, pazardan aldığınız da organik besin olmayabilir. Peki, organik beslenme nasıl olur hiç merak ettiniz mi? Acaba doğru bir şekilde beslenmiyor musunuz? İşte size organik beslenme ile ilgili 5 püf noktası;

yesiller_organik

1. Organik logosu olmasına dikkat edin
Aldığınız ürünün üzerinde organiktir yazması o gıdanın organik olduğu anlamına gelmez. Gerçekten organik olmama ihtimali çok yüksektir, ürün pazarlamasında en sık kullanılan kelimelerden biri de organik ibaresidir. Organik logosu varsa sadece bu ürün gerçekten organiktir. Bu da demek oluyor ki içerisinde hiçbir yapay koruyucu, renklendirici gibi katkı maddeleri olmadan yetiştiriliyor, işleniyor ve paketleniyor. Tarım ve Köy işleri Bakanlığı’nın logosu, kontrol ve sertifikasyon kurumunun logosu paket üzerinde yer alıyorsa ürün organiktir.

2. Düşük maliyetli sanayi ürünlerini tüketmeyin.
Dışarıda yenilen yemeklerde organik olmayan ürünlerin kullanılma ihtimali oldukça yüksektir. Bir yemekte kullanılan malzemeleri düşünün; soğan, salça, tuz… Bunların hepsinin organik olması ihtimali oldukça düşüktür. Evde yemeğinizi kendiniz yapmaya özen gösterin.

3. Çevre dostu mutfak malzemeleri kullanın.
Gıdalarınız organik olsa bile onların hijyenini ve saklama koşullarını yeterli şekilde sağlamadığınızda besin değerleri bozulur. Bu nedenle mutfaklarınızda çevre dostu malzemelerden yapılmış gereçleri kullanmanızda fayda var. Özellikle alüminyum gibi malzemelerden yapılan ürünleri kullanmaktan kaçının.

yesiller-organik

4. Besinleri doğru şekilde menülerinize dâhil edin.
Gıdaların içerisinde bulunan besin değerlerini kaybetmeden uygun yöntemlerle pişirilmeleri ve hazırlanmaları gerekmektedir. Eğer bir ürünü fazla pişirirseniz veya kızartma şeklinde servis ederseniz tüm besin değerlerini kaybedebilir. Bu nedenle iyice araştırarak bilgi sahibi olun.

5. Organik gıda seçeneklerinizi çeşitlendirin.
Doğal tohumlar, sebzeler, meyveler, çikolatalar ve daha bir sürü ürünü organik olarak alabilirsiniz. Hayatınızın her anında organik besinleri yanınızda bulundurabilirsiniz.

Biz de Tavsiye Evi‘nde ‘Yeşiller Organik’ ile organik ürünler kullanıyoruz. Yeşiller Organik olarak hayatımıza giren marka, kendini şöyle tanıtıyor:

“Özgür hareket edebilmek kavgası doğamızda var.
Hemen her şeyi özgürce yapabilmek isteriz. Karar verirken, bir şeyleri seçerken ya da satın alırken..

Bizim yol hikayemiz özgürlük hikayesi gibi.

Ege’nin bereketli topraklarının çocuklarını, tamamen organik ürünleri sizlerle buluşturuyoruz. Bugün, yarın ve sonsuza kadar insanın en doğal hakkının “sağlıklı-gerçek gıdaya ulaşabilmek” olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla Çeşme Yarımadası’nda organik tarım yapıyoruz. Tarım ilaçları ve kimyasal gübre kullanmadan ürettiğimiz organik ürünlere herkesin ulaşabilmesini istiyoruz.

Yaşamın temeli olan iki tohumun birleşmesi ile logomuzdaki “sonsuzluk” simgesi oluştu. Bu simge “Yarımada Yeşiller” in hayata bakışını da anlatıyor.

Biz en doğalından bir yolculuğa çıktık. Teknoloji sayesinde, bir kaç tıklama ile istediklerinizi kapınızda bulabileceğiniz bir ortam hazırladık”

Meleklerimiz, organik beslenmenin kapılarını bizler gibi Yeşiller Organik ile açmak isterseniz buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı beslenelim sağlıklı yaşayalım!

Paylaş.

Yorum Yazın