Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Rahatlatıcı Hafta Sonu Tavsiyeleri

0

Bir haftayı daha geride bıraktık. Bazılarımız yoğun temposundan dolayı pazartesi sabahından direkt olarak cuma akşamına ışınlanmış gibi hissederken bir kısmımız içinse zaman geçmek bilmedi.

En nihayetinde hafta sonuna ulaşmayı başardık. Başardık ama şimdi de önümüzde karar vermesi oldukça zor bir ikilem var! 1. seçenek tüm hafta sonunu hiçbir şey yapmadan yatarak geçirmek. 2. seçenek ise ofiste geçirilen saatlerin acısını çıkartmak için tempolu bir hafta sonu programı yapmak.

“Ben biraz 1.’den biraz 2.’den ortaya karışık, hafif tempolu bir hafta sonu istiyorum.” diyenleri de unutmadık.

İşte hafta sonunu hem dinlenerek, hem eğlenerek hem de halletmeniz gereken her şeyi yapmış bir şekilde geçirmenin 5 pratik yolu!

1- Cumartesi günü ne yapacağınızı önceden belirleyin  ve işlerinizi buna göre sıraya koyun. Böylece sabah uyandıktan sonra plan yapmakla ve düşünmekle vakit kaybetmezsiniz.

giphy (16)

2- Bazen yapmak zorunda olduğumuz ama çok da istemediğimiz şeyler vardır. Örneğin hafta sonu bir projeyi bitirmek ya da faturaları düzenlemek gibi. Bu sıkıcı işleri eğlenceli bir hale getirmenin bir yolunu bulun. 

giphy (14)

3- Pazar günü planınıza mutlaka doğa yürüyüşü ile başlayın. Sahilde, evinizin yakınındaki bir parkta en az yarım saat yürüdüğünüzde vücudunuzdaki stresi atacak ve kendinizi daha mutlu ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

giphy (4)

4- Kendinizi çok yorgun hissediyorsanız öğle uykusu ile enerjinizi toplayabilirsiniz. Bitki çayı takviyesi ve taze meyveler uykunun üzerine süper gider.

giphy (5)

5- Pazar sabahı kahvaltısı size yeni hafta için motivasyon verir. Pazar sabahı için özel lezzetler hazırlayarak hem ailenizi hem de kendinizi şımartın!

giphy (6)

Paylaş.

Yorum Yazın