Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Ruhu Beslemenin Yolları

0

Genellikle din içerikli metinlerde karşımıza çıkan ruh terimi, artık bilimde de sıkça kullanılır hale geldi. Fiziksel bedenin kısıtlamalarına tabi olmayan enerji anlamına gelen terim, özellikle psikolojik açıdan büyük önem taşıyor.

Ruhu beslemenin yolları pek çok farklı kategoride değerlendirilebilir. Dua etmek, iyilik yapmak ve sevdiklerinizle zaman geçirmek bu yöntemlerin başında gelir. Yazımızda pek çok kişi tarafından uygulanan ve faydalı bulunan önerileri bulabilirsiniz.

Ruhu Beslemek Ne Anlama Gelir?

Fiziksel bedenin kısıtlamalarına tabi olmayan ancak deneyimlemek ve gelişmek için vücuda ihtiyaç duyan ruhumuz, bir enerji bütünü olarak adlandırılabilir. Yüksek frekanslarda titreştiğinde kendimizi iyi, düşük frekanslarda ise kötü hissetmemizi sağlayan bu enerjiyi doğru şekilde kullanmayı bilmek genel olarak ruhu beslemek olarak adlandırılır.

Frekansınızı yükseltmek ve kendinizi çok daha pozitif hissetmek, modern yaşam şartlarında oldukça zorlayıcı olabilir. İş ve sosyal yaşantımızda karşılaştığımız sorunlar strese neden olarak hem fiziksel hem de ruhsal anlamda bize zarar veriyor.

Doğru yöntemler ve meditasyon ile günlük stresin zararlarını engelleyebilir, bu süreçte ruhunuzu da besleyebilirsiniz.

Ruhu Beslemenin Yolları

Ruhu beslemenin yollarından en etkin olanların dua etmek, meditasyon yapmak, iyilik yapmak ve sevdiklerinizle zaman geçirmek olduğunu söylemiştik. İnancınız ne olursa olsun, her gün birkaç dakikanızı gerçekleşmesini istediğiniz dileklerinize odaklanarak geçirmek ruh halinizi hızlı şekilde yükseltecektir.

Bazı basit davranışlar, insanların hayatında büyük değişimlere neden olabilir. Düzenli olarak kan bağışı yapmak, yaşlıları ve kimsesiz çocukları ziyaret etmek ya da bir hayvan barınağına giderek birkaç saat sahipsiz hayvanlarla ilgilenmek iyilik yapmanıza yeterlidir.

Kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarla vakit geçirmek, kan basıncını düşürerek stresin etkilerini azaltır. Bilimsel olarak kanıtlanan bu durum, ihtiyaç duyan hayvanları besleyerek ve onlarla ilgilenerek ruhunuzu da dinlendirir.

Doğa yürüyüşleri, vücuda giren oksijen miktarının artmasına yardımcı olur. Şehrin kirli havasından uzaklaşmak ve kendinizi doğanın içine atarak egzersiz yapmak, stres etkilerini azaltmak için birebirdir.

Stresin etkilerinden kurtulmak ve ruhunuzu beslemek için uygulayabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri de çocuklarla vakit geçirmektir. Çocuğunuz, yeğenleriniz ya da kuzenlerinizle bir gün geçirmek ruhunuza ideal enerjiyi sağlayacaktır.

Paylaş.

Yorum Yazın