Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Saç Bakım Tavsiyesi; Hindistan Cevizi Yağı

0

Saçlarınız solgun ve yıpranmış bir haldeyse ve her şeyi denedim diyorsanız bizim de size bir tavsiyemiz olacak. Hindistan cevizi yağı ile saçlarınız, ihtiyacınız olan ışıltıya ve sağlığa kavuşacak. Tamamen doğal bir maske olacağı için saçlarınız bu uygulamadan yıpranmayacak. Aynı zamanda hoş kokusu ile sizi mest edecek. Sırf kötü koktuğu için saçınıza uygulayamadığınız bakım maskelerini saçınıza uyguladıktan sonra Hindistan cevizi ile saçlarınızın kötü kokudan arınmasını da sağlayabilirsiniz.

hindistanceviziyagi

Hindistan cevizi yağını temin etmek oldukça kolaydır. Marketlerden veya aktarlardan kolayca bulabilirsiniz. Kremsi bir yapıda olduğu için direkt olarak saçınıza da sürebilirsiniz. Oda sıcaklığında Hindistan cevizi yağınız katı bir hale gelebilir ancak bir parçasını elinize aldığınızda hemen yumuşayacaktır. Bu özelliği sayesinde saçınıza uygulamanız da kolaylaşacaktır. Uygulamayı yaparken isterseniz bir fırça yardımıyla isterseniz de parmaklarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ancak parmaklarınızla masaj yaparak uygulamak daha yararlı ve hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu uygulama şekli sayesinde hem kafa deriniz hem de saçlarınız bakımdan yararlanmış olacaktır.

hindistanceviziyagisacmaskesi

Yağ içerisinde bulunan Laurik asit, saç köklerinizi güçlendirir. Yüksek oranda nem bulundurduğu için saç uçlarınızın da kırılmasını engeller. Üzerinde adeta koruyucu bir tabaka oluşturur. Yağı saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız saç deriniz de nemlenecektir. Aynı zamanda kan dolaşımınız da artacaktır.

Hindistan cevizi yağını her zaman kullandığınız saç maskelerinizin içerisine bir kaşık katarak da kullanabilirsiniz. Bunun dışında tek başına bir kaşık Hindistan cevizi yağı da saçınıza bakım yapmak için yeterli olacaktır. Normal saçlarda yarım saat bekleme süresi yeterli olduğu gibi tüm gece boyunca saçınızda da tutabilirsiniz. Bunun herhangi bir sakıncası yoktur. Çünkü Hindistan cevizi yağı hafiftir ve kolayca emilir. Başınıza bir bone geçirerek tüm gece boyunca yağı saçınızda tutabilirsiniz.

Siz hindistan cevizi yağını nerede kullanıyorsunuz? Tavsiyelerinizi bekliyoruz 🙂

Paylaş.

Yorum Yazın