Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Tavsiyele

0

Saçlarınızın daha hızlı uzaması için hayatınızda bazı ufak değişiklikler yapmanız yeterli. Doğru bakım uygulanan saçlar, normalden çok daha hızlı uzayabiliyor.

Saçınızın uzaması için tüm değişiklikleri yaptıktan ve bakım yapmayı alışkanlık haline getirdikten sonra tek yapmanız gereken şey beklemek. Unutmayın, bir gecede saçınızın uzaması ne yazık ki doğal yöntemlerle mümkün değil.

Saçlarınızı Düzenli Olarak Kestirin

Saçınızın uzaması için kestirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Saçlarınız diplerden uzar ancak saç uçları, uzama için oldukça önemlidir. Kırık uçlar, zaman içerisinde giderek çatallaşır ve sonucunda saç telleriniz güçsüzleşir.

Her üç ayda bir kuaföre yapacağınız ziyaretlerde, saçlarınızın sadece uç kısımlarından bir parmak kestirerek kırık uçlardan kurtulabilirsiniz.

Saç Kremi Kullanın

Keratin içeren kremler, saçınızın güçlenmesine yardımcı olur. Boya ve ısı nedeni ile saçların uç kısımları incelir ve zayıflar. Saçınızın güçlenmesi ve yapılacak işlemlerden minimum zarar görmesi için saç kremi kullanmalısınız.

Saçınızı şampuanla her yıkadığınızda mutlaka krem uygulamalı ve durulama istemeyen sprey bakım ürünlerini kullanmalısınız.

Saçınıza Maske Yapın

Evde hazırlayabileceğiniz saç maskeleri, saçınızın ihtiyacı olan bakımı alması için oldukça önemlidir. Her evde bulunan zeytinyağı ve sarımsak gibi malzemeler ile hazırlayabileceğiniz maskeleri, haftada bir kez banyo öncesinde uygulayın. Maskeyi 15 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı şampuanlayarak krem uygulayın.

Dilerseniz marketlerde hazır şekilde satılan saç bakım maskelerinden de yararlanabilirsiniz.

Saçınızı Doğru Tarayın

Ne yazık ki birçoğumuz saçlarımızı yanlış taramaktayız. Sıkça ve uzun süre taramanın saça faydası değil zararı vardır. Bu nedenle saçlarınızı günde bir kez taramalısınız. Özellikle ıslak yada nemli saçı tararken öncelikle uçları taramalı, sonrasında orta ve üst kısımlara geçmelisiniz. Bu sayede karışmış olan saçlarınızı en az zararla açabilirsiniz.

Soğuk Su Kullanın

Saçlarınız, kafa derisinde bulunan dip kısımlardan uzamaktadır. Bu nedenle kafa derinizin sağlıklı ve canlı olması, saçlarınızın hızlı uzaması için en önemli noktadır. Sıcak ya da ılık su ile yaptığınız duş, kan akışınızı yavaşlatır. Ancak duşun sonunda saçlarınızı ve kafanızı soğuk su ile durulamak, kan akışının kafa bölgesinde yoğunlaşmasına neden olur. Aynı zamanda saçlarınız çok daha yumuşak olacaktır.

Paylaş.

Yorum Yazın