Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Seyahat Tavsiyesi: Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi

0

Kış aylarında tatil yapmak isteyenlerin tercihi kayak merkezlerine gitmek oluyor. Ülkemizde bulunan kayak merkezleri, yurtiçi ve yurtdışından binlerce turisti ağırlıyor. Siz de kış aylarında gidebileceğiniz en iyi kayak merkezlerini merak ediyorsanız, bu yazımızı okuyun. Türkiye’deki en iyi kayak merkezlerini sizler için derledik.


1. Erzurum-Palandöken Kayak Merkezi: Erzurum şehir merkezine oldukça yakın olan Palandöken kayak merkezi, yılın altı ayında karla kaplı olan bir yerdir.Toplam 4500 kapasiteli tesislere sahip olan merkezde toplam 22 pist bulunmakta.Şehir merkezinde konaklayıp günü birlik bir gezi yapabilir, ya da kayak merkezindeki otellerde kalabilirsiniz.


2. Kayseri- Erciyes Kayak Merkezi: İç Anadolu’nun en yüksek yeri olan Erciyes, kayak merkezleri sayesinde turist akınına uğruyor. Mart ayının sonuna kadar hizmet veren merkeze rahatlıkla ulaşılabiliyor.Erciyes Kayak Merkezi’ne gittiğinizde, sadece 60 km uzaklıktaki Kapadokya’ya uğrayıp tatilinizi biraz daha uzatabilir ve karlar altındaki Kapadokya’nın tadını çıkarabilirsiniz.


3. Bursa-Uludağ Kayak Merkezi: Ülkemizdeki en popüler kayak yerlerinden biri olan Uludağ Kayak Merkezi, kış aylarında oldukça kalabalık. Otuzdan fazla pisti bulunan merkezde, 25 otel hizmet veriyor. Birçok etkinliğin düzenlendiği merkez,en çok tercih edilen kayak merkezi olarak adından söz ettiriyor. Bursa’nın merkezinden 1 saat uzaklıkta bulunan Uludağ Kayak Merkezi, kış tatili için ideal mekanlardan biri.


4. Bolu-Kartalkaya Kayak Merkezi: Bolu’nun merkezinde kırk kilometre mesafede yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, Köroğlu Milli Parkının merkezinde yer alıyor. Uludağ Kayak Merkezi’nden sonra en popüler olan yerlerden biri olan Bolu- Kartalkaya, aralık ortası ile mart ortası arasında hizmet veriyor.Tesiste 5000 kişi konaklayabiliyor. Uzun pistleri ile dikkat çeken merkezde 4 km’lik çok uzun bir pist de bulunuyor.


5. Isparta-Davraz Kayak Merkezi: Ege bölgesinde yaşayanların sıklıkla tercih ettiği Davraz Kayak Merkezi, ülkemizdeki diğer kayak merkezlerine göre hesaplı olmasıyla dikkat çekiyor.Göller Yöresi’nde yer alan merkez, Isparta’nın merkezinde 26 km mesafede bulunuyor.Kışın kayak merkezine gitmek istiyor ve daha ucuz bir yer arıyorsanız, Davraz kayak merkezi sizin için doğru yer olabilir. Son yıllarda ağırladığı turist sayısı daha da artan bu merkezde güzel bir tatil geçirmek mümkün.

Paylaş.

Yorum Yazın