Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Sıcak Havalara Özel Makyaj Tavsiyeleri

0

Sıcak havalarda havaya uygun makyaj yapmak da oldukça önemlidir. Ağır makyaj yaptığınız takdirde en ufak bir terle tüm yüzünüzü palyaço makyajı yapmışa çevirebilirsiniz. Bu nedenle kullandığınız ürünler oldukça hafif olmalıdır. Ayrıca kullandığınız ürünlerin güneş ışınlarından koruyucu özellikte olması da sizin yararınıza olacaktır.

Yanlış uygulanan makyajlar ciltte sivilcelerin oluşmasına sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız cildinizin nefes almasına fırsat veren kremleri kullanmalısınız. Nemlendirici özelliğinin yoğun olması gerekmektedir. Çünkü yaz mevsiminde terleyen cildiniz hızlı bir şekilde kuruyacaktır ve yeterli nemi sağlayamazsa elastikliğini kaybedecektir.

ten-rengi-ruj

Ağır ve koyu tondaki rujlar yerine daha hafif tonlardaki rujları tercih etmeye çalışın. Özellikle son zamanlarda ünlülerin de gözdesi olan ten rengi rujlar tam yaz mevsimine uyan makyajı tamamlayacak parçalar arasında yer almaktadır. Kullandığınız rujun özelliğine de dikkat etmenizde fayda var. Terden etkilenip dağılacak rujları sıcak havalarda kullanmaktan kaçının.

Fondötenler yerine kapatmak istediğiniz bölgelere toz pudra kullanarak kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

bronse-allik

Allık seçiminde bronz renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak abartmamakta fayda var. Yapay bir bronzluk hiçbir zaman güzel bir görüntü sunmaz. Kullandığınız kremlerin bronzlaştırıcı özelliği varsa aynı kremleri ufak dokunuşlarla vücudunuza da yedirin. Diğer türlü yüzünüz bronz bir görüntü sunarken, omuzlarını bembeyaz kalacak ve komik bir görüntü oluşturacaktır.

Gözlerinize yaptığınız makyajlarda kalıcı etki gösteren markaları tercih edin ve fazla eyeliner kullanmaktan kaçının. Ufak far dokunuşları ile taze bir görüntü elde edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın