Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Sonbahar Depresyonuna Karşı Tavsiyeler!

0

Rengarenk bir mevsim olan yazı geride bırakıp romantik ve bir parça puslu sonbahara geçiyoruz. Güneşli ve parlak gökyüzü yerini gri bulutlara bırakırken,  sanki her an yağmur yağacakmış gibi hisse kapılıyoruz.

Bazılarımız için bu durum oldukça romantik. Şemsiye altında aşk dolu adımlarla sahilde yürüyüş yapmak harika olsa da, bir süre sonra gökyüzündeki o gri bulutlar içimizi kaplıyor ve hayata dair  tüm güzellikler ortadan kayboluyor.

Sonbaharda soluduğumuz yağmur kokan havayla birlikte içimize dolan depresyondan kurtulmaya ne dersiniz? Hava kapalı ve yağmurlu da olsa bizim içimizde hava güneşli olabilir…

İşte sonbahar depresyonundan kurtulma tavsiyeleri!

1- Sonbahar depresyonu sabah yataktan kalkmayı zorlaştırır. Eğer bir vampir değilseniz istemeseniz de kalkın ve yatak odanızın perdelerini açın. Gün ışığı kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak!

giphy

2- Korkmayın, dışarı çıkın! Dışarıda sizi bir felaket beklemiyor. Sokaklarda dolaşmak ya da parklarda kısa bir yürüyüş yapmak size iyi gelecek. 

giphy (1)

3- Havalar soğuduğunda spor yapılmaz diye bir kural yok! Spor yapmaktaki tek amacınız zayıflama ya da formda kalmak olmamalı. Günlük hayatın stresinden hareket ederek kurtulabilirsiniz! 

pilates

4- Sizi depresyondan kurtaracak en hızlı yöntemin arkadaşlarınızla buluşmak olduğunu unutmayın. İsterseniz bir kahve içip dedikodu yapın ya da şık bir restorana yemeğe gidin sevdiğiniz arkadaşlarla buluşmak size iyi gelecek!

giphy (2)

Meleklerimiz, sonbahar depresyonundan kendinizi hangi yöntemlerle koruyorsunuz? Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyoruz…

 

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın