Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

SOSYAL MEDYA VE TAVSİYE MELEKLERİ

0

 

tavsiye-melekleri-sosyal-medya-

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Artık birçok haberi anında sosyal medya araçlarından öğrenebiliyor, aldığımız ürünlerin, kullanım şekillerini, ömürlerini, çıkacak sorunları yine deneyimleyen sosyal medya kullanıcılarından öğrenebiliyoruz.  Dolayısıyla artık markalar da sosyal medya üzerinden stratejilerini belirliyorlar.

Sevgili Sevgi Karaer’de sosyal medya pazarlaması konusunda faydalı bir yazı yazmış. Markaların sosyal medya planlarını sağlam yapmaları ve kişileri sırf reklam, ürün satışı amaçlı boğmamaları gerektiğine değinen Sevgili Sevgi, markaların Web sitelerinde, ürettikleri ürün veya hizmetler hakkında içerik paylaşmaları, kullanıcılara bunlar anlatmaları gerektiğinden bahsetmiş.

Hepimiz biliyoruz ki artık sosyal medya her şeyin anında iletildiği bir mecra haline geldi. Eskiden kullandığınız ürün hakkındaki şikâyetiniz hakkında geri dönüşü günler hatta aylar sonra aldığınız zamanlar geride kaldı. Markanın sosyal medya hesaplarından direk konu ile ilgili bilgi alır hale geldik. Dolayısıyla bütün markaların reklamdan daha çok web sitelerinde ürün ya da hizmetler hakkında bilgi, içerik, kullanım şekli, kullanımda çıkacak sorunlar hakkında bilgi vermeleri gerekmektedir.

Bir sonraki aşama sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar hakkındadır. Sevgili Sevgi’nin #tavsiyesi Facebook ve Twitter’da paylaşılan bilginin yetersiz olduğu zamanlarda kullanıcıların markaların web sitelerini ziyaret ettiklerinde konu ile ilgili linki Facebook ve Twitter’dan yönlendirilmeleri. Yani kişi neyi merak ediyorsa zaman kaybetmeden bu linkten öğrenmeli. Sevgili Sevgi’nin bir başka #tavsiyesi markaların sosyal medyada kendi promosyon çalışmalarının yerine ürün veya hizmetin gelişim süreçleri ya da faydaları hakkında bilgi verilmesi. Bunun sonucu olarak ürün veya hizmet hakkında bilgilenen ve deneyimleyen kişiler hiç almayacakları ürün veya hizmetten memnun kalıp alabilir ya da çevresine #tavsiye edebilir.

Sevgili Sevgi bu yazısında biz Tavsiye Melekleri’nden de söz ederek bizi gururlandırdı ve onurlandırdı. Sevgili Sevgi Karaer’e bu paylaşımı için çok teşekkür ederiz 🙂 Sizlerle büyüyor ve sizlerle güçleniyoruz.

Paylaş.

Yorum Yazın