Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Sosyal Medyada Like Sayısını Arttırmanın Yolları

0

Her gün ortalama 3 saatimizi harcadığımız sosyal medyada like sayısını arttırma yolu olarak denenebilecek birçok farklı yöntem bulunuyor.  Platformlar arasında değişiklik gösterebilen bu yöntemler sayesinde siz de çok daha interaktif bir profile sahip olabilir ve beğeni sayılarınızı arttırabilirsiniz.

Instagram’da Like Sayısını Arttırmanın Yolları

Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram, diğer sosyal mecralardan farklı bazı özellikler taşıyor. Link paylaşımına izin vermeyen ve yalnızca profilinizde tek bir link kullanmanıza izin veren sistemde beğeni sayılarınızı arttırmanın yolu stratejik düşünmekten geçiyor.

Paylaştığınız fotoğraf ya da video ile ilgili etiketler kullanmak bu yöntemlerin başında geliyor. En sık kullanılan TBT (Throwback Thursday) gibi etiketlerin haricinde, spesifik olarak paylaşımınıza uygun etiketleri de değerlendirmelisiniz. Örneğin çocukluk döneminizden bir kare paylaşırken #90lar, #90lardacocukolmak, #90liyillar gibi sık aranan etiketleri de ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda etiketlerin farklı dillerdeki karşılıklarını da kullanarak etki alanınızı arttırabilirsiniz.

Facebook’ta Like Sayısını Arttırma Yolları

Facebook’un diğer platformlardan ayrıldığı en önemli nokta, birey ve kuruluşlar için farklı hesap modelleri sunmasıdır. Bireysel profiller, kişilerin kendi yönettiği ve paylaşımlarını gerçekleştirdiği hesaplardır. Sayfa olarak adlandırılan ve profillerden tamamen farklılaşan hesap ise çoğunlukla kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılır.

Bireysel profilinizde like sayınızı arttırmak için deneyebileceğiniz en doğru yöntem, kendinizi açık ve net şekilde ifade etmek ve arkadaşlarınıza fikirlerini sormaktır. Her paylaşımın sonuna “Siz ne düşünüyorsunuz?” şeklinde bir metin ekleyerek etkileşiminizi arttırabilirsiniz. İkinci yöntem ise emoji ve etiketleri aktif şekilde kullanmaktır.

Sayfalar için ise bu yöntemler çok daha farklıdır. Sayfanızı takip eden kişilerin ilgilenebilecekleri alanlarda hazırlayacağınız içerikler çok daha fazla ilgi görür. Yarışmalar ve çekilişler sayesinde de etkileşiminizi ve beğeni sayınızı katlayarak arttırabilirsiniz.

Twitter’da Like Sayısını Arttırma Yolları

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter’da da etiket kullanmanız mümkündür. Diğer mecralardan farklı olarak, yaşadığınız bölgedeki insanların en sık kullandığı etiketleri de görmenize izin veren platformda güncellik en önemli silahınızdır.

Kısaca TT olarak adlandırılan bu listede yer alan konulardan seçecekleriniz hakkında paylaşım yapmak ve ilgili etiketi paylaşımınıza eklemek, etki alanınızın genişlemesine yardımcı olur. Dilerseniz listenin kapsadığı bölgeyi değiştirebilir ve dünyanın farklı yerlerindeki konuları da görebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın