Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Şubat Ayında En Çok Satan Kitaplar

0

Ünlü yazarların merakla beklenen kitapları raflardaki yerini almaya devam ediyor. Haftalık olarak güncellenen en çok satan kitaplar listesinin üst sıralarında yer kapmaya çalışan kitaplar, okuyucuların da hayal dünyasına renk katıyor.

Şimdi Biz Neyiz? 6.Pucca Günlük – PuCCa

Yazdığı blog ile on binlerce okura ulaşmayı başaran PuCCa, kendi hayatından bölümleri anlatmaya devam ediyor. Hiç tanımadığı ama aslında en yakından tanıdığı adam ile evlenerek yuva kurmaya çalışan PuCCa’nın yaşadıklarına ve düşüncelerine ışık tutan Şimdi Biz Neyiz?, blog yazarının altıncı kitabı.

Sen On Yedi Yaşımsın – Miraç Çağrı Aktaş

Deneme türündeki kitap, genç nesle hitap ediyor. Aşk üzerine yazılan 160 sayfalık bu kitap, aşkın büyüsünü ve terkedilmenin hüznünü konu alıyor. Biten bir ilişkinin arkasından kaleme alınmış hissi veren kitapta, giden sevgilinin arkasından hissedilen boşluk kelimelere dökülmeye çalışılmış.

Huzursuzluk – Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan kitap, ilk baskısıyla birlikte okurlar arasında büyük heyecan yarattı. İstanbul’da yaşayan İbrahim’in, çocukluk arkadaşının ölüm haberi üzerine doğup büyüdüğü Mardin’e gidişiyle başlayan hikaye; IŞİD zulmünü yaşamış Ezidi kızı Meleknaz ile çocuklarının öyküsüyle birleşiyor. Usta yazarın en son kitabı, haftalardır çok satanlar listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

Zamanın Kısa Tarihi – Stephen Hawking

Dünyanın en ünlü bilim insanı Stephen Hawking tarafından hazırlanan kitap, çeşitli teorileri herkesin anlayabileceği sadelikte açıklıyor. Zaman, uzay ve uzay-zaman dokusu ile ilgili teoremlerin ve genel kabul edilen varsayımların kısa bir özeti. 1988 yılında basıldıktan sonra yazar tarafından güncellenen kitap, büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Aeden – Akillah Azra Kohen

Başka bir gezegenden Dünya’ya gelenlerin hikayesini konu alan kitaba olan ilgi her geçen gün artıyor. Bilim-kurgu kategorisinde değerlendirilen kitap, mükemmel bir gezegeni arkalarında bırakıp Dünya’ya gelen iki varlığın yaşadıklarını merkezine alıyor. İki varlığın Dünya’ya geldikten sonra yollarının ayrılarak başka yönlere gidişi ve yabancı oldukları bu gezegendeki varoluş çabalarını okuyacağınız kitap, haftalardır çok satanlar listesindeki yerini koruyor.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

Adından bile bahsetmeyen bir erkeğe duyulan aşkın öyküsü. Tek taraflı ve tutkulu bir aşk yaşayan kadın, kendisini tanımayan bir erkeğe olan hislerini anlatıyor. Zaman içinde kesişen yollar, ilk görüşte aşk ve çabalama.

Paylaş.

Yorum Yazın