Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

SÜREKLİ YORGUN HİSSEDENLERE TAVSİYELER!

0

Ekran Alıntısı

Son zamanlarda ne kadar sık “Yorgunum” dediğinizi fark ettiniz mi? Maalesef kronik yorgunluk çağımızın sorunlarından biri. Teknolojik cihazlara fazlaca maruz kalmak, iş  ve ev arasındaki tempolu hayat derken kendimizde kolumuzu kıpırdatacak gücü bulamadığımız anlar oluyor.

Peki bu yorgunluk halini yenebilir miyiz? Tabii ki evet! İşte sizi daha enerjik birine dönüştürecek tavsiyeler…

1-  Uykuya dikkat! Bir yetişkinin günde 7-8 saat arası uykuya ihtiyacı var. Ne yazık ki bir çoğumuz bu süreden oldukça az bir vakti yatakta geçiriyor. Üstelik gece geç vakitte yatağa gitmek uyku sırasında salgılanan hormonların da dengesini bozuyor. 

giphy (1)

2-  Stresten uzak durun! Uyku düzenini bozan etkenlerden olan stres kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilir. Kısa bir yürüyüş üzerinizdeki stresi atmanıza yardımcı olur ve gece uykunuzu alabilirsiniz.

giphy

3- Elektroniklerden uzak durun! Akıllı telefonlar, tabletler elimizden düşmüyor. Peki teknolojinin sizi ne kadar yorduğunu fark ettiniz mi? Teknoloji ile aranıza mesafe koymayı öğrenin.

giphy (3)

4- İlaçlarınızın yan etkisi! Düzenli olarak aldığınız ilacınızın yan etkisi halsizlik olabilir. Özellikle alerji ilaçları gün içerisinde uykunuzun gelmesine neden olabilir. 

 

Meleklerimiz, yorgunluğa karşı sizin tavsiyeniz nedir? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Paylaş.

Yorum Yazın