Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

TATİLDE NEREYE GİTSEK DİYENLERE TAVSİYELER!

0

tavsiye-melekleri-tatil-tavsiyeleri 

Bütün kışı ofiste bilgisayar basında sunum hazırlarken ya da evde işlerinizi bitirmeye çalışırken, kumsala uzanıp güneşlendiğinizi düşleyerek mi geçirdiniz? Hayır, tatil hayalleriniz kumsala uzanıp bronzlaşmakla sınırlı kalmadı! Güzelce bronzlaştıktan sonra bir de turistik geziler yaptınız. O da yetmedi doğayla baş başa kaldığınız mekanlarda yolculuk yaptınız.

Nihayet hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz günler geldi. Fakat şimdi de aklınız “Nereye gitsek?” “Ne yapsak?” “Nasıl bir tatile çıksak?” gibi sorularla dolu.

Birçok kişi yaz tatilini 2’ye ayırıyor. 1. Gruptakiler lüks bir otelin plajında güneşlenmeyi ve dinlenmeyi tercih ediyor. Gerçek anlamda hiçbir şey yapmamak ve dinlemek için iyi bir tercih olsa da kültürel yönü eksik kalıyor. 2. Gruptaki tatilciler ise adeta bir kâşif edasıyla sırtlarında kocaman çantalarla yola koyulup turistik bir gezi haritası çıkartıp rotalarına sadık kalıyor. Tabi bu tatil biçiminde dinlenmek pek mümkün değil.

Hala nasıl bir tatil yapsam, nereye gitsem diye karar veremeyenler için birkaç tatil önerisi hazırladık. İşte bizim tatil tavsiyelerimiz…

Güney sahillerinin göz bebeği Antalya

Turizm denilince akla ilk gelen şehirlerden olan Antalya, hem uçsuz bucaksız sahilleri, hem pırıl pırıl denizi, hem de farklı uygarlıklardan kalan tarihi eserleriyle adeta yeryüzündeki cennet. Siz de yaz tatilinde rotanızı Antalya’ya çevirerek, şehir hayatının kaosundan biraz olsun sıyrılabilirsiniz.

Antalya’da şehir içi otellerde konaklayarak mavi bayraklı plajların tadını çıkarabilir, şehir merkezindeki turistik bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Alanya, Kemer, Side, Kaş, Belek gibi ilçeleri de konaklama için tercih edebilirsiniz.

Ege’nin sürprizlerle dolu beldesi Bodrum

Ege kıyılarının incisi Bodrum’u her yıl dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı pek çok turist ziyaret ediyor. Siz de bu yaz tatil planınızı Bodrum odaklı yapabilir, güney bölgelerinin bunaltıcı sıcağından kaçarak Bodrum’un güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Muhteşem bir denize sahip Bodrum, her koyunda farklı bir dünyanın kapısını aralıyor. Gece gündüz ziyaretçi akınına uğrayan dünyaca ünlü çarşısı ve sınır tanımayan eğlence anlayışı ile Bodrum, tatil beklentilerinizi yükseltebilir. Bölgenin her şey dahil statüsündeki otellerinde lüks ve konforun bir arada yaşayabilirsiniz. Tüm bu ayrıcalıkların yanında, bölgenin tarihi ve kültürel güzellikleri de keşfedebilir ve evinize birbirinden güzel anılarla dönebilirsiniz.

Kültür turizm için Karadeniz

Bu yaz planlarınız içerisinde denize girmek ve sahilde güneşlenmek yoksa, gözünüzü yeşilin her tonunu görebileceğiniz Karadeniz Bölgesi’ne çevirebilirsiniz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya her ilinde farklı bir kültür mozaiğiyle karşılaşacağınız Karadeniz, hem yemekleri, hem insanlarının cana yakınlığı, hem de bol oksijenli havasıyla sizi eski bir dost gibi kucaklayacak. Ayrıca, geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış şehirlerinde birbirinden farklı tarihi yapıları da görmeniz mümkün. Eğer bölgenin doğal ve kültürel güzelliklerini daha yakından tanımak, yörenin insanlarının ne kadar içten olduğunu görmek ve herkesin anlatacağı farklı hikayeleri yerinde dinlemek istiyorsanız, bu yaz Karadeniz’i ziyaret edebilirsiniz.

Meleklerimiz, biz aklımıza gelen tatil fikirlerini ve deneyimlerimizden yola çıkarak edindiğimiz tatil bilgilerini sizlerle paylaştık. Peki siz bize bu tatilde nereye gitmemizi #Tavsiye edersiniz?

Paylaş.

Yorum Yazın