Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Tiyatro Tavsiyesi: Kantocu

0

Tiyatro severler için izlenebilecek iyi bir oyun bulmak önemlidir. Hem oyunculuk açısından hem de konunun işlenişi bakımından vaktinize değecek bir tiyatro oyunu arıyorsanız, sizlere Kantocu isimli tiyatro oyununu tavsiye ediyoruz.

Kantocu, 1920’lerin İstanbul’unda geçiyor. Ankara’da kurulacak olan Cumhuriyet’in ayak sesleri hissedilirken, Osmanlı esintileri İstanbul’da kendini hissettirmeye devam ediyor. Bir tiyatro kumpanyasında piyesler sergileniyor, kanto melodileri duyuluyor. Bu renkli hayatta, takma isimli sahneye çıkan bir kantocu var. İsmi Verjin. Bir de sevgilisi Cemil. Aralarındaki büyük aşkta önlerine birçok engel çıkıyor. Her büyük aşk hikayesinde olduğu gibi, aşkın önündeki engelleri ortadan kaldıran sürprizler de oyun süresince karşımıza çıkıyor. Bu güzel tiyatro oyununda Verjin’in hikayesi anlatılıyor.

Bu tiyatro oyunu, geçtiği yılları dekoru ve atmosferi ile iyi yansıtıyor. Oyuncuların başarılı performansı, diyalogların akıcı oluşu ve yer yer güldüren esprileri ile Kantocu, büyük bir alkışı hak ediyor. Verjin ile Cemil’in aşk hikayesini izlemek için Kantocu adlı bu tiyatro oyununa gidebilirsiniz. Ülkemizde çeşitli şehir ve sahnelerde defalarca oynanan Kantocu, binlerce seyircinin ilgisini çekti.

Kantocu, danslarla betimlenen olayları ile, muhteşem oyunculukları ve kurgusuyla akılda kalan bir oyun. Ele alınış olarak epik ögeler bulundursa da bu oyun müzikal bir oyun olarak geçiyor. Titizlikle hazırlanan dekoru sayesinde o döneminde içinde buluyoruz kendimizi. Müzikler, danslar, ince ve ustaca espriler… Hepsi Kantocu’da bulunuyor. Hem iyi oyunculuk görmek, hem de tarihi bir oyun izlemek istiyorsanız Kantocu’yu sizlere tavsiye ediyoruz. Sık sık güleceğiniz ve aşkın ne kadar büyük bir duygu olduğunu göreceğiniz bir tiyatro oyunu olan Kantocu, sizlere “İyi ki izlemişim” dedirtecek. Kantocu, bir aşk hikâyesini esprili bir dille anlatıyor ve bunu tarihi ögelerle birleştiriyor.Türkiye’de en sevilen oyunlardan biri olan Kantocu, hala birçok şehir kapalı gişe oynuyor.

Paylaş.

Yorum Yazın