Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Vizesiz Gidilen Ülke Tavsiyesi

0

İş programınızda bir boşluk oluştu ve bu boşluğu yurtdışı gezisi ile değerlendirmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken ülkeler vize istemeyen ülkelerden olacaktır. Vizelerin genelde ne zaman çıkacağı belli olmadığı için vizeyi beklerken tatilinizi harcayabilirsiniz. Bunun dışında birçok kişi de vize alma derdi olmayan yerleri seçmeyi tercih ederler. İşte size vizesiz olarak gidebileceğiniz ülkeler hakkında birkaç tavsiye;


1. Kıbrıs’da yer alan Girne
Burası hem vize hem de pasaport derdi olmadan gidebileceğiniz en güzel yer olarak listemizde ilk sırayı alıyor. Türk lirası ile yurtdışı tatili keyfi yapmanın tadını burada çıkarabilirsiniz. Afrodit’in doğduğu bu ada sanki içindeki güzelliği Afrodit’e yansıtmış. Tüm plajları ayrı bir doğa harikası olarak karşımıza çıkıyor.


2. Arnavutluk’ta yer alan Saranda
Deniz tatili isteyenlerin pek aklına gelmez Arnavutluk. Ancak burada keşfedilmeyi ve görülmeyi bekleyen öyle güzel kıyılar var ki tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.


3. Bosna Hersek’te yer alan Mostar
Türkiye vatandaşlarından vize istenmeyen Bosna Hersek’in Mostar kentinde tatil yapmak istiyorsanız bu tam anlamıyla kültürel bir tatil olacaktır. Savaşın izlerini hala taşıyan Mostar hüzünlü atmosferi ile sizi farklı duyguları yaşamaya itecek.

4. Sırbistan’da yer alan Belgrad
Kültür tutkunlarının bir diğer tercihi de Sırbistan olmalı. Burada koca bir tarih yatıyor ve içlerindeki geçmişi paylaşmak için sizleri bekliyor. Kültür açlığınızı giderdikten sonra çılgın gece hayatına dahil olmanız da cabası

5. Gürcistan, Batum
Karadeniz kıyısında bulunan Batum son zamanlarda gelişen teknolojisi ile de adından söz ettiriyor. Burada hem denizin tadını çıkaracak bir tatil yapabilirsiniz hem de Botanik bahçeyi ziyaret ederek doğaya doyabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın