Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Vücut Tipine Göre Stil Tavsiyeleri

0

Her kadının vücut tipi farklıdır. Bel, kalça ve göğüs genişliklerine göre belirlenen genel vücut tipleri için en doğru giyim tercihlerini öğrenerek, stil sahibi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Vücudunuzun hangi kısımlarını ön plana çıkartmanız ve hangi kısımlarını saklamanız gerektiğini bilmek, daha dengeli bir görünüm kazanmak açısından oldukça önemlidir. Renk, kumaş ve genişlik sayesinde yapabileceğiniz bu tarzlar ile daha trend bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi

Genel olarak kıvrımlı ve ince belli kadınlar için kullanılan kum saati tanımı, göğüs ve kalçaların belden daha geniş olmasıdır. Kadınlar arasında en ideal vücut tipi olarak görülen kum saati vücuda sahipseniz, bel bölgenizin inceliğini ortaya çıkartacak kıyafetler seçmelisiniz.

Kısa bluzlar, bel bölgesi kemerli gömlekler ve geniş pantolonlar mutlaka dolabınızda bulunmalı. Aynı zamanda elbise tercihlerinizde de, bel kısmı daralan modelleri tercih etmelisiniz.

Elma Vücut Tipi

Elma vücut tipi, bedenin alt kısmının ince ancak bel kısmının kalın olması anlamına gelmektedir. Bu vücut tipine sahip kadınların, dikkati bel bölgesinden uzaklaştırarak göğüs ve omuz kısmına çekmeleri gerekir.

Yüksek belli çan etekler, düşük belli boru paça pantolonlar ve omuz bölgesi işlemeli bluzlar mutlaka sahip olmanız gereken ürünler arasında. Elbise tercihlerinizde ise herhangi bir girintisi olmayan modellere yönelebilirsiniz.

Armut Vücut Tipi

Armut vücut tipi, vücudun en geniş noktasının kalça olduğu vücut şeklini tanımlar. Bedenin üst kısmı dar, alt kısmı ve özellikle kalça kısmı geniştir.

Bu vücut tipindeki kadınların düşük omuzlu bluzlar, A kesimli etekler ve paça kısmında genişleyen pantolonları tercih etmesi gerekir. Elbise seçimlerinizde ise prenses modelli elbiseleri ya da çan etekleri tercih edebilirsiniz.

Kare Vücut Tipi

Kare vücut tipi, omuz ve kalçaların aynı hizada olduğu ve bel girintisi olmayan beden yapısını tanımlar. Genelde erkeksi bir vücut tipi olarak görülür.

Bol kesim pantolonlar, dar ve blazer kesimli ceketler, dökümlü etekler ve yaka kısmı işlemeli bluzları tercih etmelisiniz. Elbise tercihlerinizde ise düşük omuzlar ya da straplez modellerde, bel kısmı oturan ancak etek kısmı bollaşan modellere yönelmelisiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın