Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

YARATICILIĞI ARTIRAN TAVSİYELER!

0

o-WOMAN-IDEA-facebook

Her şey merak ederek başlar. Yağmurun nasıl yağdığını ya da gök gürültüsünün kaynağını merak ederiz. Bazılarımız çocuk yaşlarda var olan bu merakını ilerleyen yaşlarda bastırmayı ve yalnızca yaşamını sürdürmeyi öğrenir.

Bizler belki hiçbir zaman bilimsel keşiflerde bulunmayacağız ama yaratıcılığımızı geliştirmek önümüzde yeni ufuklar açacak ve bakış açımızı değiştirecek.

Peki yaratıcılığımızı geliştirmek için neler yapabiliriz? İşte birkaç tavsiye!

1- Uyku!  Bilimsel çalışmalar 3 farklı uyku halinin yaratıcılığa katkı sağladığını gösteriyor. Eğer bir yazı yazmayı düşünüyorsanız geç saatlere bırakabilirsiniz. Matematiksel ve mantıksal uğraşlar için tam uyanıklık ve dikkat düzeyi işe yararken, uykunun bastırdığını hissettiğiniz anlar ise size serbest çağrışımlarıyla yaratıcılık sağlıyor.

2- Planlı olmak!  Sürekli yeni bir şeyler üretmeniz gerekiyorsa yaratıcılığınızı ateşleyecek bir seansa ihtiyaç duyabilirsiniz. Gün içerisinde yapacağınız 30 dklık beyin fırtınası seansları daha sonra aklınıza parlak fikirler gelmesini teşvik eder.

3- Çalışmak için evden çıkın! Son zamanda ünlü kahve zincirlerinin kafelerinde çalışmak oldukça popüler. Ve bu trendin bilimsel bir açıklaması da var! Yapılan bilimsel araştırmalara göre, sevdiğiniz bir kafede çalışmak soyut ve yaratıcı düşüncelerinizi tetikliyor!

Paylaş.

Yorum Yazın