Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Yarıyıl Tatilinde Yapılabilecek Aktiviteler

0

Yarıyıl tatili 23 Ocak’ta başlıyor. Her yaştan öğrencinin sabırsızlıkla beklediği tatil, genellikle evde geçiyor. Özellikle kar yağışının olduğu dönemler dışında, çocukları evden çıkartmak için program yapmanız gerek.

Yarıyıl tatilinde öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini sağlayacak pek çok aktivite mevcut. Siz de bu aktivitelerden çocuğunuza uygun olanları seçerek keyifli bir tatil programı yapabilirsiniz.

KidZania – İstanbul Akasya AVM

4-14 yaş grubundaki çocuklara yönelik bir tesis olan KidZania, çocukların oldukça keyifli vakit geçirdiği aktivitelerden biri. Bir çok farklı meslek hakkında bilgi sağlayan tesis, 8.000 metrekare üzerine kurulu. KidZania içerisindeki tüm alanlar da çocuklara göre tasarlanmış durumda. Çocuğunuz keyifli zaman geçirirken siz de alışverişinizi yapabilir ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

İstanbul Akvaryum – İstanbul AquaFlorya AVM

Denizin mükemmel dünyasını yansıtan bir tesis olan İstanbul Akvaryum, 17.000 farklı canlı ile unutulmaz bir deneyim sunuyor. 16 farklı tema ve bir yağmur ormanından oluşan Akvaryum, çocukların denizde yaşamını ve deniz canlılarını tanıması için bulunmaz bir fırsat.

Oyuncak Müzesi – İstanbul

İstanbul’un kalbinde, oyuncak tarihine ışık tutan oldukça eğlenceli bir müze. Her gün çocuklara ve büyüklere yönelik pek çok farklı etkinliğe de yer veren müzede, zaman zaman sergiler de yapılıyor. İçerisinde bir de kafe bulunan müzede oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi – İstanbul

27.000 metrekarelik bir alanda hizmet veren Rahmi Koç Müzesi’nde hem ulaşım tarihine yön veren icatları, hem de bilimsel aletleri bulmak mümkün. Hava, deniz ve kara ulaşımının en önemli modellerini sergileyen müze, çocuklar için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Paylaş.

Yorum Yazın