Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Yeni Yıl Detoks Tavsiyesi

0

 1-ocak-detoks-tavsiyeleri

Yeni yılın gelişini kutlarken yemeyi, içmeyi biraz fazla kaçırabiliyoruz. Çerezler, çikolatalar, meyveler, kremalı özel kahveler derken sabah kalktığımızda üstümüzde bir ağırlık oluyor.

Aşırı tuzlu atıştırmalıklar ve şeker bombardımanına tutulan bünyemiz bu saldırılarla başa çıkmaya çalışırken vücudunuza kendisini yenilemesi için yardımcı olmaya ne dersiniz?

Siz Tavsiye Melekleri için 1 Ocak günü hafiflemek için uygulayabileceğiniz bir mini diyet programı ve detoks çayı tarifimiz var!

Yıla sağlıklı beslenerek ve hafifleyerek başladığınızda bunun etkisi tüm yıl sürebilir ve belki de her yılbaşı gecesi kendinize verdiğiniz “Bu yıl sağlıklı besleneceğim” sözünü yerine getirmiş olursunuz…

Detoks çayı ile midenizi rahatlatın

Yılbaşı ve ertesinde de yeterli miktarda su içilmesi çok önemlidir. Taze meyve suları, bitki ve meyve çayları da içilebilir. Detoks çayı, gün içinde midenin rahatlatılıp enerji depolanması için yardımcı olur. Detoks çayı 1 kabuk tarçın + 1 yeşil elmanın kabuğu + bir tutam mate yaprağı ve bir tutam ıhlamur çayı ile yapılabilir. Mate yaprağı;  vücuttaki ödemin atılmasına, kan şekeri ve kolesterolün düzenlenmesine katkıda bulunur. Ihlamur, ağrı gidericidir ve toksit etkenleri uzaklaştırır. Tarçın; kan şekerini dengeler, gaz ve şişkinliği giderir, iyi huylu kolesterolü yükseltir, antibiyotik etkisi vardır.

1 Ocak detoksu

Kahvaltı:

1 yumurta ile yapılmış omlet, 1 dilim beyaz peynir, 2 adet ceviz içi ve bol yeşillik

Ara: Bir fincan detoks çayı

Öğle:

1 kase kremasız sebze çorbası (Havuç, kabak, bir küçük patates karıştırılabilir)

2 yemek kaşığı lor peyniri + 1 çay kaşığı çörek otu karıştırılmış bol yeşillikli mevsim salatası

Ara: 1 su bardağı tarçınlı süt + saat 17:00 gibi bir fincan detoks çayı

Akşam:

1 kase sebze çorbası ve 4 yemek kaşığı semizotu ya da enginar salatası

Ara: 1 fincan detoks çayı

Paylaş.

Yorum Yazın