Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Yeni Yıla Özel Diyet Tavsiyeleri!

0

yeni-yıl-diyet-tavsiyeleri

Saatler 12’yi gösterdiğinde gökyüzünde parıldayan havai fişeklere bakarken dilekler dileyeceğiz. Birçok kadının aklından “Bu sene daha sağlıklı besleneceğim” “Daha fazla spor yapacağım” “Diyetisyen randevularımı aksatmayacağım” gibi kararların geçeceğini ve hatta bu konunun tatlı bir espri konusu olacağını hepimiz biliyoruz.

Yeni bir yıla girerken hem kendinizi hem de çevrenizi şaşırtmak, aldığınız kararları gerçekten uygulamak istemez misiniz? O halde tavsiyelerimize kulak verin ve zayıflama hedeflerinize adım adım yaklaşın!

 

1- Yeni yıl zayıflama kararlarınızı uygularken bir anda mucizeler yaratmayı beklemeyin. Gerçekçi olun ve zayıflama sürecini ağırdan alın.

giphy (19)

2- Beslenme çantanızı önceden hazırlayın ve içine mutlaka yüksek lifli bir atıştırmalık koyun. Öğlen yemeğinde tam tahıllı karbonhidratlara yer vermeniz önemli.

giphy (18)

3- Haftada 2 öğün mutlaka balık tüketin.  Yapılan bir araştırmaya göre haftada yalnızca 2 öğünde balık tüketen kişilerin diğerlerine göre 400 gr. fazla zayıfladığı ortaya çıktı.

giphy (20)

4- Su içmeden sağlıklı bir şekilde zayıflamak büyük bir hayal. Su içme alışkanlığı kazanmak için sabah kalkar kalkmaz ilk önce 1 bardak su için.

giphy (21)

5- Canınız gazlı içecekler ya da içecek başka bir şeyler istediğinde önce mutlaka 1 bardak su için.

giphy (22)

6- Sebze renkliliğini artırın. Bir gün yalnızca yeşil sebzeleri bir diğer gün de yalnızca kırmızı sebzeleri tüketebilirsiniz.

giphy (7)

Paylaş.

Yorum Yazın