Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Zayıflamayı Hızlandıran 5 Tavsiye!

0

hızlı-zayıflama-tavsiyeleri

Fazla kilolarla mücadeleye başladığımızda sonuçları ışık hızıyla görmek istiyoruz. Aynaya baktığımızda belimiz incelmiş, basenlerimiz küçülmüş olmalı, hem de diyetin ilk haftasında!

Tabii ki yalnızca 1 hafta keklerden ve pizzalardan uzak durarak bir top model fiziğine sahip olamayacağımızı biliyoruz ama bu aynada mucize görmek istememize engel değil.

Diyet yaparken daha hızlı kilo vermek için yapabileceğimiz bazı şeyler var!

1- Yağ yakma çabasıyla spor salonunda sürekli kardiyo çalışması yapmayın. Egzersiz programınıza ağırlık çalışmalarını da ekleyin.

giphy (9)

2- Bazen gün önceden planladığınız gibi geçmez ve o gün spor programınızı aksatmak zorunda kalırsınız. Bu bahaneye sığınıp tv karşısında uzanmak yerine evde uygulayabileceğiniz basit egzersizleri deneyebilirsiniz. 

giphy (9)

3- Spor yapmak bana göre değil diyorsanız mutlaka Yoga yapmayı denemelisiniz. 2013 yılında yapılan bir çalışmaya göre, kilonuz değişmese de yoga sayesinde vücudunuzdaki yağ kütlesi kasa dönüşüyor.

giphy (10)

4- Biz kadınların en büyük motivasyonu alışveriş! Kendinizi spor için motive etmek istiyorsanız yeni spor kıyafetleri alabilirsiniz. Böylece sadece onları giyebilmek için spora gitmeyi düşüneceksiniz.

giphy (11)

5- Ara öğünleri atlamayın. Az da olsa bu atıştırmalıklar sayesinde tatlı krizlerinin önüne geçecek ve diyetinizi bozmayacaksınız.

giphy (12)

 

Paylaş.

Yorum Yazın