Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Çamaşır Katlama Tavsiyeleri!

0

Çamaşır-katlama-tavsiyeleri

Çamaşır katlamak, asmak ve ütülemek şüphesiz dünyanın en sıkıcı döngüsü. Dolup taşan çamaşır sepetleri insana içinden çıkılması imkansız bir labirentin koridorlarında yürüdüğünü hissettirir.

Evin tüm işlerini üstleniriz de bir türlü ütü yapmak istemeyiz. Açılmayan buruşuk kumaşlar, ütünün ısısıyla bozulan bluzlar, akan baskılar derken bazen de elimizden bir kaza çıkar ve giysilerdeki deliklere bakakalırız.

Ütü masasını televizyonun önüne kurup, bir yandan film izlerken ütü yapan ve bunu eğlenceye dönüştürmeyi başararak kadınları ise tebrik ediyoruz. Yine de işlerini kolaylaştıracak bu tavsiyeler onların da ilgisini çekecektir.

Ütü ye başlamadan önceki çamaşır katlama işlemi bu sıkıcı işi çok daha kolay bir hale getiriyor. İşte size özel çamaşır katlama tavsiyeleri…

  • Çamaşırlarınızı kurutma makinesinde kurumaya bırakmayın. Çamaşır makinesinin yıkama programı bittiği anda çamaşırları makineden ya da kurutucudan çıkartmalısınız. Böylece daha az kırışıklıkla uğraşacaksınız.giphy (5)
  • Çamaşırları katlarken silkelemeyi ve düzleştirmeyi ihmal etmeyin. Böylece havlularınız yumuşayacak ve kırışıklıklar iyice incelecek.
  • Çamaşırların kumaşları çok önemli bir etken. Kaygan kumaşları asmak en iyi çözüm.giphy (6)
  • Çorapları top şekline getirip saklamak elastik yapısını bozar. Top gibi yuvarlak yapmak yerine üst üste koyup 2’ye katlayın.giphy (7)
  • Kıyafetlerinizi katlarken üzerinizde nasıl duracağını, iz yapıp yapmayacağını düşünün. Kat izi olmuş bluzlar , gömlekler ve kazaklar sinir bozucu olabiliyor.

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın