Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

DİYET GÜNLÜĞÜ TUTMAK İÇİN TAVSİYELER

0

diyet-gunlugu-yazmak

Dün ne yediğinizi ve ne içtiğinizi bir hatırlamaya çalışın. Mutlaka unuttuğunuz bir iki yiyecek ya da içecek olduğunu göreceksiniz. Fakat, yediğiniz her şeyin hesabını yaparsanız, ne yediğinizi asla unutmazsınız.

Diyet konusunda gizli bir düşmanımız var. “Ne olacak canım” diyerek küçük lokmaları ağzımıza attığımızda bu yediklerimiz kilo verme çabalarımızın önünde birikip yolumuzu kapatıyor.

Gün içerisinde yediğiniz her şeyi not aldığınız bir “Diyet Günlüğü”ne ne dersiniz?

Kendinize karşı dürüst olun!

diyet günlüğü yazmak ve zayıflama

Diyet günlüğünü okuduğunuzda acıkmadan yemek yediğinizi göreceksiniz. Ufak lokmalarınızın zararsız olduğunu düşünerek yazmamazlık etmeyin. Bu günlüğe yalnızca ağzınıza attığınız lezzetleri değil, yemek yerken hangi hisler içerisinde olduğunuzu da not alın.

Kiminle yediğiniz önemli!

yemek kadın arkadaşlar

Diyet günlüğünü okuduğunuz zaman birlikte yemek yediğiniz kişilerin sizin üzerinizde büyü etkisi olduğunu göreceksiniz. Birlikteyken kendinizi rahat hissettiğiniz kişiler eşiniz veya bir arkadaşınız gereğinden fazla yeenize neden olabilir.

Az yeme yanılgısı!

Sıklıkla “Ben hiç ekmek yemem” diyenlerden isiniz? Bir daha ki sefere kahvaltıda ne kadar ekmek yediğinize dikkat edin. Bilinçsiz bir şekilde yemek yerken neyi ne kadar yemek yediğinize dikkat etmezsiniz. Televizyon karşısında veya bir arkadaşınızla sohbet ederken yemek yediğinizde de farkına varmadan ipin ucunu kaçırıyor olabilirsiniz.

Hızlı yemekten kaçının!

hızlı yemek yeme

Hızlı yemek yeme ve ne yediğini anlamamak birçok kişinin sorunu. Lokmalarınızı iyice çiğneyin ve tabağınızdakileri saniyeler içerisinde bitirmekten vazgeçin. Yiyecekleri daha uzun süre çiğnediğinizde daha çabuk doyduğunuzu fark edeceksiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın