Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

EN BEĞENDİĞİNİZ RUJ MARKASI NEDİR?

0

en-sevilen-ruj-markası-hangisi-tavsiye-melekleri

Biz kadınlar için ruj sıradan bir makyaj malzemesinden daha fazla anlam ifade ediyor. Eğer evden çıkarken güzel bir ruj sürdüysek yürürken daha emin adımlar atıyor, hayata pembe gözlüklerle bakıyoruz.

Peki ilk rujun  M.Ö 5000’li yıllarda Eski Mısır’da ortaya çıktığını biliyor muydunuz?  Mısırlı kadınlar karıştırdıkları çeşitli bitki ve hayvan yağlarını kızıl kurşun ve demir oksitle renklendirip dudaklarına sürüyorlarmış. Oksitlenen demirden gelen pas kokusunu gidermek için ise rujun üzerine esans sürülürmüş.

Günümüzde ruj seçerken pas kokusundan oldukça farklı şeylere dikkat ediyoruz. Dudağımıza sürdüğümüz rujun kıvamı nasıl? Hemen acık , dağılıyor mu? Yoksa uzun süre kalıcı mı? Eğer kalıcı bir ruj kullanıyorsak dudaklarımızı kurutup çatlamalara sebep oluyor mu? Peki ya temizlenmesi kolay mı?

İşte biz kadınlar her şeyde olduğu gibi hoş bir renge sahip ruju seçerken bile birçok şeye dikkat ediyoruz.

Meleklerimiz, sizler makyaj alışverişi yaparken sıra ruja geldiğinde hangi markaları tercih ediyorsunuz? Sizce bir rujun en önemli özelliği nedir? Birbirinden faydalı tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz…

Unutmayın, tavsiyeler hayatı kolaylaştırır!

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın