Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

EVİNİZDEKİ KÖTÜ KOKULARLA SAVAŞMAK İÇİN 5 TAVSİYE

0

tavsiye-melekleri-evinizdeki-kötü-kokularla-savasmak-icin-5-tavsiye r
Evimizin mis gibi kokması bizim için hep çok önemlidir. Meleklerimizden Pınar Arıcı’nın siz Tavsiye Melekleri için evinizdeki kötü kokuları yok etme #tavsiyeleri var;

Evlerimizde her an istemediğimiz kötü kokularla karşılaşabiliriz. Böyle durumlarda bu kokuları yok etmek için kimyasallara başvurmadan doğal yöntemlerle ve hızlı bir şekilde çözüm bulabilmek sağlığımız açısından çok önemlidir. Sık karşılaşılan kötü kokular ve pratik çözüm önerilerini sizler için hazırladık.

1- Balık, kızartma vs. gibi yemekleri yaparken ne kadar özen gösterirseniz gösterin kokuların eve yayılmasını önlemek imkansızdır. Bu kokulardan kurtulmak için fırına dayanıklı bir kabın içerisine 1 bardak su, 1 tutam karanfil ve istediğiniz miktarda toz tarçın ekleyip 110°C ısıtılmış fırınınıza koyun. 10 dk sonra hem fırınınızdaki koku, hem de evinize yayılmış olan istenmeyen kokunun yerini hoş bir koku almış olacaktır.

2- Havalar ısında ve evinizde bir değişiklik, tazelik isteyip boya yaptırdınız. Her ne kadar evinizi havalandırsanızda boya kokusunun rahatsız edici etkisinden uzun süre kurtulamazsınız. Böyle bir durumda boyadan sonra odanın ortasına bir kap içerisinde ufalanmış bayat ekmek bırakın. Ertesi gece de ekmek yerine 1 tas kaynatılmış sıcak süt bırakın. Bu yöntem ile boya kokusunun hafiflemesini sağlamış olacaksınız.

3-Gardıroplarımızda oluşan kötü kokuları engellemek ve kıyafetlerinizde hoş bir koku olmasını istiyorsanız bu bilgi size göre. Bir limon ya da bir portakala 1-2 adet karanfil batırarak dolabınıza asın. Zamanla meyveler küçülmeye başlayacak ancak koku yaymaya devam edeceklerdir.

4- Misafirleriniz geldi ve oturduğunuz odada çok fazla sigara kullanıldı. Daha sonra bu odadan sigara kokusunun gitmesi uzun zaman alır. Bu kokudan kurtulmak için odanızın belli başlı köşelerine ıslak sünger asın. Bu sünger sigara kokusunu emecektir.

5- Evinizin her zaman güzel kokmasını istersiniz. Bunun için temizlik yapacağınız zaman yer silme suyuna biraz parfüm ya da kolonya dökerseniz evinizin her köşesi ferah, hoş bir kokuya sahip olacaktır. Lambalarınızı da temizlerken kolonya döktüğünüz pamukla silerseniz, hem yapışmış tozlardan kurtulup daha canlı bir aydınlatma elde edersiniz hem de lambalarınızdaki ısının etkisiyle kolonya kokusunun yayılmasını sağlarsınız.

Meleklerimizden Pınar Arıcı‘ya bu güzel #tavsiyeleri için teşekkür ediyoruz:)продвижение

Paylaş.

Yorum Yazın