Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Evlenirken Alınması Gereken Ev Eşyaları

0

Yaz döneminde evlenecek çiftlerin yeni ev alışverişleri giderek sona yaklaşıyor. Ev için yapılan alışverişlerde büyük parçalar kadar, küçük parçalar da önemli.

Yeni evlenen birçok çift, ev alışverişlerini yaparken küçük ve gereksiz gözüken ürünleri almayı sonraya bırakıyor. Ancak bazı ürünlerin, günlük hayatımız için ne kadar önemli olduğunu yalnızca eksik olduklarında fark ediyoruz.

En Çok Unutulan Eşyalar

Ev alışverişlerinde unutulan eşyalar arasında en gereklisi ampuldür. Yeni alınan avizeler ve abajurlar için, uygun boyut ve özelliklerde ampul almayı unutmak, neredeyse her çiftin başına gelen durumlardan biridir.

Sebze ve meyve soyacağı, sarımsak ezme aleti gibi ürünler de en sık unutulan ya da sonraya bırakılan ürünler arasında. Fırın eldiveni, peçetelik, şekerlik ve maşa gibi küçük ve önemsiz gözüken eşyaları unutmamaya özen göstermelisiniz.

Mutfak Alışverişleri

Konserve açacağı ve şişe açacağı gibi eşyalar, yokluklarında sorun yaşayabileceğiniz ürünlerin başında gelir. Aynı zamanda kesme tahtası, ekmek sepeti, nihale, makarna süzgeci ve el bezi gibi günlük ihtiyaç duyacağınız ürünleri de unutmamaya çalışmalısınız.

Misafirler ve özel günler için kullanacağınız yemek takımının yanı sıra günlük kullanım için ikinci bir yemek takımı ve bardak seti almak, favori takımlarınızın daha az yıpranması açısından önemlidir. Dilerseniz uygun fiyatlı bir günlük çatal bıçak seti de bulundurabilirsiniz.

Salon ve Oturma Odası Alışverişleri

Salon ve oturma odaları, evde geçirdiğimiz zamanın büyük kısmında yaşanan alanlardır. Bu nedenle oturma grubunuzu seçerken görünüşü kadar rahatlığına da önem vermelisiniz.

Aynı zamanda oturma odanızda ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir puf ve kolay taşınabilir bir sehpa bulundurmak, hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Yatak Odası Alışverişleri

Yatak odası alışverişlerinde en sık unutulan eşya, askıdır. Kıyafetlerinizi katlamak yerine askıda tutmak, hem kat izlerinden kurtulmanızı sağlar hem de uzun süre kullanılmayan giysilerdeki rutubet kokusunu engeller.

Banyo Alışverişleri

Sabunluk, diş fırçalık ve tuvalet fırçası; banyo alışverişlerinde en çok unutulan ürünlerdir. Aynı zamanda yeni yıkanmış çamaşırlarınızı taşımanız için bir çamaşır sepeti, mandal ve banyo önüne serebileceğiniz ayak havlusu almayı unutmamalısınız.

Çamaşırlarınızı kış aylarında da rahat kurutabilmek için çamaşırlık alabilir, bütçeniz varsa çamaşır kurutma makinesi tercih edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın