Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Film Tavsiyesi: Joy

0

joy

Zaman içerisinde biz kadınların sinema konusundaki zevkleri de değişiklik gösterdi. Artık yalnızca romantik komedi filmlerinden ibaret değil sinema bizler için. Beyaz perdede başarılı kadınların hikayelerini izlemeyi ve ilham almayı çok seviyoruz.

Yıllar önce Julia Roberts’ın canlandırdığı ve gerçek hikayeden esinlenen Erin Brokovich’ten sonra bu hafta vizyona giren Joy aklına koyduğunu başaran kadın hikayelerine bir yenisini ekliyor.

Joy henüz küçüklüğünden itibaren hayal gücü çok gelişmiş olan, yeni icatlar üretme peşinde bir kızdır. Hayatında, ailesinde yaşadığı zorluklara rağmen üretkenliğini hiç yitirmez; günlük yaşamda pratik konulara dair elinden her türlü iş gelir. Bu arada boşandığı eşi, sorunlu annesi, ilgi isteyen iki küçük çocuğu ve yarı belalı babasıyla “normal” bir hayat sürdürmeye çalışır. Fakat bir gün her şey canına tak eder ve Joy yarım bıraktığı hayallerinin bir notkasından tutmak için yeniden kolları sıvar…
Filmin yönetmen koltuğunda Oscar sinemacı David O. Russell otururken ödüllü başrol Jennifer Lawrence’a Umut Işığım filminde olduğu gibi Bradley Cooper ve Roberto DeNiro eşlik ediyor.

Paylaş.

Yorum Yazın