Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Gezi Tavsiyesi: Kapadokya’yı Tercih Etmeniz İçin 10 Neden

0

Mistik yapıları ve doğası ile hem doğanın hem de tarihin iç içe bulunduğu Kapadokya, tatil yapacaklar için harika bir seçenektir. Kapadokya’ya gittiğinizde ise bulunacağınız aktiviteler gerçekten sınır tanımıyor.İşte size tavsiyelerimiz;


Kızılvadi’de sessiz bir yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle güneşin doğuşuna denk gelen vakitte yürüyüş yaparsanız buraya neden Kızılvadi dendiğini daha iyi anlarsınız.

Düzenlenen birçok konseri en müthiş manzaraya sahip yerden izleyebilirsiniz. En uç noktada bulunan Uçhisar Kalesi ve Göreme Perili Ozanlar Vadisi üzerinde bulunan Çiftlik Evi konserlerin düzenlendiği en muhteşem yerlerden biridir.
Aşk Vadisi ise bambaşka bir tattadır. Üzüm bağları ve meyve ağaçlarının manzarası bile aşık olmanıza yeter.

Gelenekselliğini devam ettirmeye çalışan Nevşehir halkı bunu yemeklerine de yansıtmaktadır. Harika yemekler yiyeceğinize adınız gibi emin olabilirsiniz.


Doğaya kendinizi kaptırın ve bisiklet ile Kapadokya’yı bir uçtan bir uca gezin. Hem spor yapmış olacaksınız hem de tüm manzarayı rahatça yakından inceleyebileceksiniz.

Bir başka konser keyfi yaşayabileceğiniz yer ise Bezirhane’dir. Burada mevcut olan akustik ile dinlediğiniz müziği iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Dinlediğiniz müzik Bezirhane’nin görkemli yapısına farklı bir hava katacak.

Kapadokya’da farklı sanat etkinlikleri de meydana geliyor. Binlerce yıllık tarihi ve oluşumları sebebiyle hem turistleri çekmek hem de ilham perisini yakalamak isteyenler katılıma açık çağdaş sanat etkinlikleri düzenliyorlar.


Güllüdere Vadisi, yemyeşil çimleri, kuşların cıvıltıları ve etrafta uçuşan rengarenk kelebekleri ile size piknik yapacağınız çok uygun bir ortam sunuyor.
Hiç yapmadıysanız bile Kapadokya’da gün doğumuna ve gün batımına karşı meditasyon yapmanız bedeninizin yanı sıra ruhunuzu da dinlendirecektir.

Son olarak da Kapadokya’yı en yukardan görmek isteyenler için hazırlanan balon turlarına katılarak tatilinizi mükemmel hale getirebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın