Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Giysi Dolabını Düzenleme Tavsiyeleri

0

Bazılarımız için kıyafet seçmek ve kombin yapmak tamamen kendiliğinden gelişirken, bazılarımız için gerçek bir kabusa dönüşüyor. Özellikle de sabah işe giderken ne giyeceğinize karar vermeye çalışıyorsanız, uykuda gördüğünüz korkulu rüya yüzünüzü yıkamanıza rağmen dolabınızın önünde devam ediyor demektir.

Etek ve elbiselerle uymayan çoraplar, bir türlü kombinlenemeyen buluzlar ve hırkalar etrafa saçılırken, şık olma gayesini bir kenara bırakıp, sokağa normal bir insan görünümünde çıkmak için uğraşıyoruz.

Kıyafetlerle ilişkiniz hangi düzeyde olursa olsun, iyi düzenlenmiş bir dolap “Ne giyeceğim?” krizinize çözüm olabilir.

Kıyafetlerinizle barışmanız ve aradığınız tüm giysileri etrafı talan etmeden bulabilmeniz için size birkaç dolap düzenleme tavsiyemiz var!

1- Kıyafetlerinizi renklerine göre sıralayarak asın. Gökkuşağı renklerini ana kategori olarak düşünün ve ara tonları geçiş yerlerine ekleyin. Böylece kıyafetlerinizin reklerinin uyup, uymayacağını uzaktan bakarak bile görebilirsiniz.

renk-sıralaması

2- Tüm haftanın kıyafetlerini pazar gecesinden planlayıp hazırlayın. Kıyafetinizin çorap, iç çamaşırı ve aksesuar detaylarını ve hatta hangi ayakkabı ve çanta ile giyeceğinizi bile organize edin. Böylece eksik bir parça varsa tamamlayabilir ve sabahları huzur içinde giyinebilirsiniz.

kıyafet

3- Tayt, etek, pantolon, şort gibi alt grup giysilerini ayrı, bluz, hırka, tişört gibi üst grup giysilerini ayrı bir yere koyun. Böylece pantolonlarınız uzun gömleklerin arasına saklanıp uzun süre gözden kaybolmayacak.

kıyafet-düzenleme-2

4- Haftalık kıyafet kombinlerinizi askılara bölerek hazırda bekletin ve ertesi gün hangisi giyecekseniz onu dışarı çıkarın. Hatta banyodan çıkınca vakit kaybetmeden giyinmek için banyoya bile asabilirsiniz!

kıyafet-düzenleme-tavsiyesi

Paylaş.

Yorum Yazın