Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

İstanbul’da Fotoğraf Çekilecek En Güzel Yerler

0

Fotoğraf tutkusu olanlar için İstanbul adeta bir cennet. İki kıtanın birleştiği boğaz kadar, tarihi yapıları ve meydanları ile de harika görüntüler yaratan şehirde fotoğraf çekilebilecek yüzlerce yer bulunuyor.

Profesyoneller kadar amatörler tarafından da tercih edilen İstanbul’da en güzel fotoğraf çekilecek yerler, hem şehir merkezine hem de birbirlerine olan yakınlıkları ile öne çıkıyor.

Eminönü

Dünya çapında Altın Boynuz olarak bilinen ve Marmara Denizi’nin koyu olan bölgenin girişinde bulunan Eminönü, hem iki yakanın buluşmasını fotoğraflayabileceğiniz hem de meydanlarında insan portreleri yakalayabileceğiniz bir semt.

Balat

Eski İstanbul yapılarını kolayca bulabileceğiniz ve renkli sokaklarında keyifle vakit geçirebileceğiniz bir semt. Özellikle son dönemde artan ilgi ile birlikte, restore edilen evler muhteşem görüntüler sunuyor. Dilerseniz sahile inerek de harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Galata

Galata Kulesi, fotoğrafçılık açısından oldukça keyifli bir yapı. Artık bir klasik haline gelen ve bir sokaktaki iki bina arasından kulenin gözüktüğü anı yakalayabilir, ya da kendi anınızı yaratabilirsiniz.

Karaköy

İstanbul’u en güzel yansıtan fotoğrafların çekildiği Karaköy’de, ara sokaklara girerek duvarlardaki boyamaları ve tasarım kafeleri de yakalayabilirsiniz. Ayrıca sahile inerek tarihi yapıları ve Sirkeci bölgesini de fotoğraflayabilirsiniz.

Sultanahmet

Sultanahmet, İstanbul’un en turistik semtlerinden biri. Onlarca tarihi eser ve müze arasından dilediklerinizi fotoğraflayabilirsiniz. Aya Sofya, Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı gibi eserlerin yanı sıra insan portreleri yakalamak için de şansınız olacak.

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı’nın içi ve ön tarafında bulunan manzaralı balkonu, fotoğrafçıların vazgeçemedikleri yerler arasında.

Ortaköy

Boğaz Köprüsü’nün hemen altında yer alan Ortaköy, birçok açıdan fotoğrafçıların tercihi. Öncelikle sahilde bulunan Ortaköy Camii, en bilinen İstanbul fotoğraflarına hayat veriyor. Ayrıca yüksek bir yerden çekeceğiniz karelerin içine hem köprüyü, hem Asya yakasını hem de Kız Kulesini alma şansınız var.

Belgrad Ormanı

Yeşilin ve doğanın şehir içindeki merkezi Belgrad Ormanı, doğa fotoğraflarının yanı sıra portre de yakalayabileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Salacak

Üsküdar’da bulunan Salacak, sahil kesiminde şehrin en güzel fotoğraflarını yakalayabileceğiniz yerlerden biri. Tam karşınızda bulunan Kız Kulesi’ni ve boğazı özgürce fotoğraflayabilir, sahilde bir bardak çay eşliğinde keyif yapabilirsiniz.

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yazın