Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kariyer Günü Tavsiyesi!

0

Aklınızda muhteşem bir fikir var, ama bunu gerçekleştirmek için kendinizde cesaret bulamıyorsunuz. Belki de hayallerinize giden yolda birazcık yoruldunuz. Kız kardeşlerinizden sıcacık bir destek almaya ne dersiniz?

TURKİSHWİN-GÖRSEL

Biz kadınlar, kariyer basamaklarını tırmanırken türlü zorluklarla mücadele ediyoruz. Bazen aynı işi yaptığımız bir erkekten daha az maaş alırken, bazen yalnızca kadın olduğumuz için belirli alanlar dışında başarılı olamayacağımıza inanan insanlarla karşılaşıyoruz. Çocuğumuzun yaptığı yaramazlıklar bir şekilde bizim “çalışan anneler” olmamıza bağlanırken, evimizin tüm sorumluluğu da, sanki evde başka kimse yaşamıyormuş gibi sırtımıza yükleniyor.

Sonuç olarak, durduğumuz noktadan ileriye baktığımızda ulaşmak istediğimiz hedef çok uzak görünüyor ve çoğu zaman yapamayacağımızı düşünüyoruz. Daha yeni çıkmaya başladığımız kariyer basamaklarının güvenli bir bölgesini seçip burada duruyor, yolun başından geri dönüyor ya da çıkmayı başarabildiğimiz basamaklardan tepe taklak düşüyoruz.

Tam o kariyer merdivenlerinden aşağı doğru düşerken, bir arkadaşınızın sizi tuttuğunu düşünün! “O yaparsa ben de yaparım!” mottosuyla yola çıkan TurkishWIN(Turkish Women’s International Network), tam da bunu yapıyor ve düzenlediği “2016 TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü” ile Leyla Alaton, Arzu Ünal, Jülide Ateş gibi alanında uzman kadın ve erkekleri başarı hikayelerini anlatmak ve tecrübelerini paylaşmak için  40 şehirden 1200 üniversiteli genç kadın ile 15+ konuşmacıyı buluşturuyor.

Etkinlik üniversite kulüpleri, şirketler, kampüs liderleri ve destekçileri bir araya getirerek, 40 şehirden 1200 üniversiteli genç kadın ile 15+ konuşmacıyı buluşturuyor. Genç Kadın Kariyer Günü, TurkishWIN’in gitgide yayılan CampusWIN adındaki gençlik programının 40 farklı üniversitede, 86 kampüs liderinin desteğiyle düzenleniyor.

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak:   “Farklı şehirler, üniversiteler, coğrafyalardan gelen kız kardeşlerimizle, çalışan kadın networkümüzü bir araya getiren Kariyer Günümüzü çok önemsiyoruz.  Farklı yaşlar, meslekler ve coğrafyalardan kadınların bir araya gelmesi, birbirimizin hayatında fark yaratmak için kız kardeşlik birlikteliğini sağlıyor. Bizim genç kadınlardan, onların çalışan kadından alacağımız ilham çok!”

Etkinliğe katılımcı ve destek veren şirketler: Yeditepe Üniversitesi, Accenture, AKampüs, AnadoluJet, Aydın Doğan Vakfı, BinYaprak, Chromas, Borusan Holding, Bluechip, Doğuş Otomotiv, Gitti Gidiyor,Girişimcilik Vakfı, Hürriyet Kampüs, Kalder, İltek İletişim ve Tanıtım, Idecon, İpekyol, LAV, MCT, Medianova, Mbsays, Microsoft, Migros, Nikkei Mutlu Dergi, Pernigotti, Solvoyo, Stajım.net, Teknolojik Anneler, Toksöz Grup, Umur Kırtasiye, UPS, Vodafone,Visionteractive, Yeni Bir İş

Meleklerimiz, eğer gerçekleşmesini sitediğiniz hayallere sahipseniz, ama bu yolda ilerlemek için ufak bir desteğe, ilham verici bir dokunuşa ihtiyacınız varsa turkishw.in/beklebenigelecek adresi ziyaret edilebilir ve etkinliğe katılmak için başvuru yapabilirsin!

turkishwin-beklebenigelecek-1

TurkishWIN (Turkish Women’s International Network) Hakkinda

TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri fark yaratan bir kizkardeslik networkudur. Ankara, Boston, Istanbul, Londra, New York, San Francisco, Zurich ve Washington DC’de faliyette olan TurkishWIN’in misyonu, benzer dünya görüşüne sahip, öğrenmeye açık kadınların içten paylaşımlarına ve birbirlerine fırsat yaratmalarına olanak tanımaktır. Cömertlik, cesaret, merak ve şeffaflık değerlerini benimseyen TurkishWIN’in başlıca hizmetleri arasında özgün kadın hikayelerinin ve fikirlerinin paylaşıldığı Web TV, mentorluk programı ve üniversite kampüs liderlik programı bulunmaktadır.

TurkishWIN CampusWIN Programı kapsamında ise üniversitelerde ağırlıklı olarak iki ve üçüncü sınıflarda okuyan, iletişim becerileri yüksek ve liderlik vasifları olan genç kadınlara eğitim, mentorluk ve network yatırımı yapıyor. CampusWIN liderlerinin amaçları; TurkishWIN’in “O Yaparsa Sen De Yaparsın” mottosunu üniversitelerde yaygınlaştırmak, genç kadın liderlerin kendi okullarından mezun ve ilham veren kadın rol modelleri yakından tanımasını ve network kurma kültürünü edinmelerini sağlamak, çevrelerindeki diğer öğrencileri de pozitif etkilemesinin yolunu açmak olarak sıralanıyor. Senede bir kere gerçekleşen Genç Kadın Kariyer Günü CampusWIN liderleri için bu yüzden büyük bir kiz kardeşlik kutlama niteliği taşıyor.

www.turkishwin.com

www.kampussesver.com

Paylaş.

Yorum Yazın