Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kışın Evlenenler İçin En Güzel Balayı Tavsiyeleri

0

Kış aylarında evlenen çiftlerin bir kısmı, balayı için yazı bekliyor. Ancak kış aylarında da hayallerinizi süsleyen bir balayına gidebilir ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.
Kışın evlenenler için tercihe göre kış, yaz ve kültür içerikli balayı planları mümkün. İşte tercih edebileceğiniz bazı seçenekler;


Ağva – İstanbul
Şile ilçesinde bulunan Ağva, özellikle sonbahar ve kış aylarında bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. Göksü ve Yeşilçay nehirlerine de komşu olan Ağva’nın denize de kıyısı bulunuyor. Şehrin dışında rahatlatıcı bir tatil için ideal. Doğal güzellikleri ve tematik otelleri ile oldukça güzel bir balayı opsiyonu.


Kartalkaya – Bolu
Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya, kış aylarında haftasonları oldukça kalabalık. Ancak haftaiçi oldukça az ziyaretçi olan gözde kayak merkezlerinde romantik vakit geçirebilirsiniz. Kışı ve kış sporlarını seven çiftler için mükemmel bir balayı tatili geçirebileceğiniz Kartalkaya’da oldukça kaliteli ve konforlu oteller bulabilirsiniz.


Roma – İtalya
Kış aylarında bile fazla soğuk olmayan aşıklar şehri Roma, balayı için her zaman mükemmel bir opsiyon. Tarihe tanıklık etmiş olan Kolezyum, Panteon ve Aşk Çeşmesi’ni ziyaret edebilir; Vatikan’da sanata doyabilirsiniz. Akdeniz lezzetlerinin tüm tatlarını tadabileceğiniz Roma’nın dondurma ve pizzasını da mutlaka denemelisiniz.


Phuket – Tayland
Türkiye’de kış yaşanırken yazı yaşayan yerlerden biri olan Phuket’te balayı oldukça düşük maliyetli. Kaliteli ve uygun fiyatlı otellerin yanı sıra, kullanılan paranın değerinin düşük olması nedeni ile balayınızı keyifle yapabilirsiniz. Denizin ve rahatlatıcı masajların keyfini çıkartırken eşinize de zaman ayırabilirsiniz.


Alpler – İsviçre
Dünyanın en ünlü kayak merkezlerine de sahip olan Alpler, fiyat açısından oldukça maliyetli. Ancak tesisler, manzara ve hizmetin ödediğiniz paraya değeceğini rahatlıkla belirtebiliriz. Alpler’de yer alan bazı köylere araç girişinin yasak olması nedeni ile, gezerken sorun yaşayabilirsiniz.


Havana – Küba
Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir ülke olan Küba’nın havasını solumak ve 1970’lerin günümüzle harmanlandığı bir ortam görmek isteyenler için en eğlenceli balayı opsiyonu Havana’dır. Tarih öncesi çağlardan kalma eserler de bulunan Küba, sosyalist bir devlettir ve vatandaşlarına mükemmel seviyede eğitim ve sağlık hizmetleri sunmaktadır. Dünyanın en iyi doktorlarını yetiştiren Küba’da iki farklı para birimi geçerlidir; ancak turistlerin bir tanesini kullanması zorunludur. Sokaklarında dans eden insanlar görmeye hazır olmanız gereken Havana’nın nüfusu ise 2.2 milyon civarındadır.

Paylaş.

Yorum Yazın