Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Küçük Mutfaklar İçin Pratik Dekorasyon Tavsiyesi

0

Küçük bir mutfağa sahipseniz, birkaç küçük dokunuşla mutfağınızda yeni alanlar yaratabilirsiniz. Dekorasyon tavsiyelerimiz sayesinde mutfağınızdaki küçük alandan en iyi şekilde yararlanacaksınız. Mutfağınız geniş değilse orada yemek yapmak ve bulaşık yıkamak zordur. Bir süre sonra bunaltıcı hale gelen bu durumdan pratik dekorasyon önerileri sayesinde çabucak kurtulabilirsiniz.


1.Gizli çekmeceler ile yer kazanın: Mutfağınızdaki oturma ünitelerinin alt bölümlerine çekmeceler yaptırabilirsiniz. Bu alanlar sayesinde kullanmadığınız eşyaları ya da çok sık lazım olmayan araç gereçleri ortadan kaldırabilirsiniz. Kitap, dergi ve gazete gibi eşyalar için de uygun olan bu çekmeceler ile yeni alanlar yaratabilirsiniz.

2.Beyaz eşyaların yerleşimini düzenleyin: Çoğu mutfak, beyaz eşyaların yerleşiminin düzenlenmesi ile bir anda ferahlığa kavuşabiliyor. Mutfak dolaplarına entegre ettiğiniz zaman beyaz eşyaların kapladığını yer azalıyor. Fırın, buzdolabı ve çamaşır makinesinin yerleşimini düzenlemeyi düşünün. Hem şık ve modern bir görünüm yaratacak, hem de mutfağın havasını değiştireceksiniz.


3.Kahvaltı barı çözüm olabilir: Mutfak tezgahınızın uzantısı şeklinde uzanan bir kahvaltı barı, çok kullanışlı bir dekoratif çözümdür. Hem kahvaltı masası hem de yemek yapma alanı olarak kullanabilirsiniz. Görsel anlamda modern ve şık bir hava katan kahvaltı barlarını tercih edebilirsiniz.

4.Mutfak dolaplarının yüksekliğini artırın: Mutfak dolaplarının tavana kadar ulaşmasını sağlayarak daha fazla yer kazanabilirsiniz. Mutfak merdiveni ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz üst raflara mevsimlik eşyaları koyabilirsiniz. Uzun mutfak dolapları, küçük ve dar mutfakları daha yüksek ve geniş gösterirler.


5.Duvarları kullanmayı düşünün: Özellikle küçük mutfaklarda duvarlar çok önemlidir. Duvara monte edebileceğiniz standlar ile mutfak eşyalarınızı kolayca muhafaza edebilirsiniz. Mutfak dolabı yaptırmaktan çok daha ucuz olan bu yöntem, çok az yer kapladığı için mutfağınızı geniş gösterecektir.

6. Köşeleri kullanışlı hale getirin: Küçük ve dar mutfaklar için bir diğer önerimiz de köşeleri kullanışlı hale getirmektedir. Yeni nesil mutfaklarda sıkça gördüğümüz köşe rafları sayesinde mutfağınızda yeni alanlar elde edebilirsiniz. Mutfağınızdaki köşelere dolap yaptırmak yerine raf sistemleri yaptırın. Çok şık görünen bu raflar sayesinde birçok eşyanızın kapladığını yerden tasarruf edeceksiniz.

Paylaş.

Yorum Yazın