Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Kurban Bayramı Tatil Önerileri

0

Dört günlük Kurban Bayramı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleştirilmesiyle birlikte devlet kurumlarında çalışanların izin günleri de ona yükselmiş oldu. 26 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek bu tatil, özellikle yıllık izin hakkı bulunmayan çalışanların da tatil yapmasına yardımcı olacak.

Özel kurumlar ise bayram tatili ile ilgili farklı uygulamalar yapabiliyorlar. Okul dönemi başlamadan aileniz ve sevdiklerinizle birlikte bu tatili değerlendirmek istiyorsanız, Kurban Bayramı tatil önerilerini mutlaka incelemelisiniz.

Yurtiçi Kurban Bayramı Tatil Önerileri

Yaz aylarına denk gelmesi ile yüzümüzü güldüren dini bayramlar, sahil kesimlerindeki kalabalıktan bunalanlar için zorlayıcı olabiliyor. Siz de daha sakin bir tatil planı gerçekleştirmek istiyorsanız, Ege ve Akdeniz yerine Karadeniz’i tercih edebilirsiniz.

Trabzon, Rize ve Giresun gibi doğal güzellikleri ile öne çıkan şehirlerde geçireceğiniz tatil özlediğiniz huzuru sağlayabilir. Ancak yine de denize girmek isteyenlerin Bartın bölgesini tercih edebileceğini hatırlatalım. Sakin plajları ve tertemiz suları ile Amasra ve İnkumu doğru seçecekler olacaktır.

Ege bölgesine gitmeyi düşünenler ise Çeşme Altınkum’u tercih edebilirler. İzmir’in geri kalan sahillerine göre tenha olan Altınkum, denizin tabanının kum olması sayesinde çocuklu aileler tarafından da rahatça tercih edilebilir.

Yurtdışı Kurban Bayramı Tatil Önerileri

Çalıştığınız şirket bayram tatilinizi birleştirerek 10 güne çıkartmadıysa, yaklaşık olarak 4 gün olarak tatil planı yapmanız gerekli. Bu nedenle yurtdışı seçeneklerinizi iyi değerlendirip, kısa sürede görebileceğiniz şehirlere yönelmelisiniz.

Bu şehirler arasında en öne çıkanı Amsterdam. Özellikle genç arkadaş grupları ve çiftler tarafından ziyaret edilen şehirde gönlünüzce eğlenebilir ve şehrin sunduğu müzeleri kısa sürede gezebilirsiniz.

Kısa bir tatil için ideal olan bir diğer şehir de Prag. Çekya’nın (eski adı ile Çek Cumhuriyeti) başkenti olan şehir, birçok tarihi anıt ve müze ile öne çıkıyor. Kısa sürede görebileceğiniz atraksiyonlar sayesinde eğlenceye de zaman ayırabilirsiniz.

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad da kısa bir tatil için değerlendirebileceğiniz şehirler arasında yer alıyor. Katedralleri ile bilinen şehirde Nikola Tesla Müzesi, Ulusal Müze ve Askeri Müze gibi pek çok farklı opsiyon bulmanız da mümkün.

Paylaş.

Yorum Yazın