Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

MİGROS MARKALI ÜRÜNLER TAVSİYE EVİNDE!

0

Alışveriş yaparken market markalı ürünleri de sepetinize ekliyor  musunuz? Cevabınız “hayır” olsa bile yazıdan sonra, yıllar önce gezici marketleriyle gönlümüzde taht kuran Migros’un kendi markasıyla ürettiği ürünlere alışveriş sepetinizde yer vereceğinizden eminiz!

#TavsiyeEvinde gerçekleşen #SadeceMigrosta etkinliğinde Market markalı (Private Label) ürünler hakkında bildiğimiz tüm kulaktan dolma bilgileri bir kenara bıraktık ve Migros PL Ürün Müdürü Aydın Bey’in sözlerine kulak verdik. Migros PL Ürün Müdürü Aydın Bey, market markalı ürünlere karşı bir ön yargı bulunduğunu fakat Migros markalı ürünlerin kalitesini arttırarak ve tüketicilerden onay alarak bu algıyı olumluya dönüştürdüklerini belirtti.

Migros PL ürünleri, üreticiden toplanıp, Migros mağazalarının raflarına dizilene kadar toplam 104 denetim mekanizmasından geçiyor. Mağaza raflarına dizilen ürünler ise mağzaların kalite kontrol departmanları tarafından denetleniyor.

Peki bu denetimler nasıl yapılıyor?

Migros’un PL ürünleri biz satın almadan önce dört farklı denetim aşamasından geçiyor. Bu denetimlerden ilki, üretici firmaların kendi üretim tesislerindeki denetimler. Migros PL ürünlerinin üretici adayları 179 soru üzerinden değerlendiriliyor. Başarılı olan üreticilere Migros markalı ürün üretimi için onay veriliyor. Bu aşamaların ardından yılda 2 kez bütün bu sorular kapsamında periyodik olarak denetlenerek, düzenli takip altına alınıyor.

İkinci aşama, ürünlerin analizlerinden oluşuyor. Ürün içeriği, ambalaj görselleri ve etiket bilgileri, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik olarak kontrol ediliyor. Gıda dışı ürünler için bu kontrollerin yanında ilgili bakanlıklardan onay almak zorunda. Raflarda görülen tüm Migros markalı ürünler, yasal mevzuatlar, AB direktifleri ve zincir marketin kriterlerine göre belirlenen 1180 parametrede analiz ediliyor.

Denetimlerin üçüncü ayağı  Migros’un dağıtım merkezlerindeki kontrol. Migros markalı ürünler, marketlere dağıtılmak için  dağıtım merkezlerine geldiğinde, dağıtım merkezi içerisinde bulunan kalite kontrol laboratuarlarında 81 farklı kalite kontrol kriterinden geçerek alınıyor. Son aşama ise tabii ki reyonlarda yapılan  kalite kontrolü.

Meleklerimiz, Tavsiye Evi’nin lezzetli yemeklerinin sırrı olan Migros markalı ürünleri alışveriş yaparken sepetinize eklemenizi #tavsiye ediyoruz…

Paylaş.

Yorum Yazın