Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Selülitlerinizden Kurtulmak İçin Tavsiyeler

0

Erkeklerin vücudundan farklı olarak kadınların vücudunda yağ oranı daha fazladır ve yağ depolamaya daha yatkındır. Bu sebeple özellikle üst bacakların arka kısımlarında selülit oluşumu gözlenir. Bunun birçok sebebi olabilir. Gün içerisinde fazla ayakta durmak veya fazla oturmak, hareketsiz bir hayat düzeni, yeterince sıvı tüketmemek ve genetik yapı selülitin oluşması sebepleri arasında yer alanlardandır.

selülit_için_tavsiyeler

Unutulmaması gereken şudur ki selülit bir sağlık problemidir. Vücudunuzda oluşan selülitler bir şeyleri eksik yaptığınızın göstergesidir.

Peki, hızlı bir şekilde selülitlerin oluşturduğu çirkin görüntüden nasıl kurtulabilirsiniz? Bunun birden fazla yolu vardır ve bunları düzenli olarak uyguladığınızda sonuçlarını hızlı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

1. Ananas Tüketin
Sporcuların vazgeçilmez meyvelerinden olan ananas, metabolizmanızı hızlandıracaktır. Bu sayede selülitlerinizin kaybolmasında en etkili meyvelerden biri olacaktır. Günde bir parça tüketeceğiniz ananas ile selülitlerinizi azaltabilirsiniz.

2. Yeşil Çay Tüketin
Zayıflamak isteyenlerin diyet listesinde yer alan bu çay aynı zamanda selülitlerinizden kurtulmanıza da yardımcı olacak. Günde 2-3 bardak yeşil çayı gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Ancak uyku öncesinde yeşil çay tüketmemeye dikkat edin. Yeşil çayın uykusuzluk yaratma gibi bir etkisi bulunmaktadır.

3. Lifli Yiyecekleri Arttırın
Lif oranı yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Bu yiyecekler hem sindiriminizi düzenleyecek hem de selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

4. Bol Su İçin
Gün içerisinde 2 veya 3 litreye yakın su içmeyi sakın unutmayın. Sağlıklı bir yaşam için içmeniz zaten belli bir miktar su tüketmeniz gerekmektedir. Eğer selülitlerinizden de kurtulmak istiyorsanız su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Her saat başı bir bardak su içmeniz bile işe yarayacaktır. Su içmek için susamayı beklemek gibi bir hataya düşmeyin.

Şimdi sıra sizde! Sizlerin selülitlerle savaşma yolları neler? Tavsiyelerinizi bekliyoruz 🙂

Paylaş.

Yorum Yazın