Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

SEVGİLİLER GÜNÜ MAKYAJ ÖNERİLERİ

0

tavsiye-melekleri-sevgililer-gunu-makyaji

 

Meleğimiz Çiseren Korkut Koç, Sevgililer Günü için uygulayabileceğiniz makyaj önerilerini #TavsiyeMelekleri için yazdı 🙂 

Erkekler makyajda yoğun ve sert renkleri bizim kadar çok sevmez. Madem ki sevgililer günü yaklaştı, bu günlük onların da zevkine uyacak hafif bir makyaj tercih edebiliriz. Olgun ve sexy tarzdan kaçınmak daha iyi bir tercih olacaktır.

1-Cildiniz için aşırı kapatıcı ve belirgin olacak kalın fondotenlerden kaçınmalısınız. Sevgiliniz yüzünüze dokunduğu zaman makyajınızı bulaşmasını istemezsiniz. Kapatmanız gereken sivilce, leke vs. varsa ince uyguladığınız fondoteniniz üzerine bölgesel olarak concealer uygulayabilir, kusurları bununla kapatabilirsiniz.

2-Gözler için altın sarısı tonlarında farlar her tene yakışacaktır, aydınlık ve taze bir parıltı katacaktır. The Balm Nudetude paletinde bu tonlarda kullanabileceğiniz güzel tonlar mevcut.
Eyeliner veya koyu kalem kullanmak yerine kahve – gri tonlarda göz farıyla kirpik diplerinizi yogunlaştırabilirsiniz. Birazcık da göz kapağınızın katlanma yerine de bu tonlarda far uygulayarak bakışlarınıza derinlik katabilirsiniz. Takma kirpik veya yoğun maskara ile bakışlarınızı daha çok vurgulayabilirsiniz. Ben takma kirpik kullanmadım, maskaram oldukça yoğun kirpikler sağlıyor Max Factor Wild Mega Volume kullandım.

Dilerseniz hollywood liner denilen küçük bir makyaj hilesiyle bakışlarınızı daha buğlu ve sexy gösterebilirsiniz, bunun için waterline bölgesine yani göz kapağınızın – kirpik içlerinize siyah kalem kullanabilirsiniz. Bu tarz göz makyajıyla güzelliğinizi ön plana taşımış olacaksınız, çok fazla emek sarfetmeden abartısız, taze bir görünüm sağlayacak.

3-Allık olarak pembe kahve tonlarında bir allık tercih edebilirsiniz, Ben NYX Mocha rengini tercih ettim. Kış aylarına ve bu tonlarda makyajlara çok uyan harika bir allık.

4-Yüzümüzün çıkık kısımlarına higlighter kullanmak yüzünüze harika bir ışık ve hacim kazandırır. Elmacık kemiği üstü, burun ucu, dudak üstü bölgelerime The Balm’dan Mary Lou Manizer kullandım.

5-Dudaklar için dilerseniz koyu tonlarda bir ruj seçebilirsiniz, bu makyajınıza çok yakışacaktır. Ancak naturel ve masum bir görünüm sevgilinizin daha çok hoşuna gidecektir. Nude, pembe tonlar doğal ve soft bir görünüm sağlayacaktır. Ben Maybelline’in Color Sensational serisinden çok sevdiğim ruju 162- Feel Pink’i tercih ettim. Çok tatlı, natürel bir pembe ve her tene yakışabilecek çok hesaplı bir tercih. Kalıcılığını arttırmak isterseniz ve dudağınıza biraz da şekil vermeyi tercih ederseniz bu renkle çok uyumlu olan Golden Rose Waterproof Lipliner 51 numarasını tüm dudağınıza uygulayıp rujunuzu üzerine sürebilirsiniz.

 

Bir kadının yüzüne yakışan en güzel şey ise gülüşüdür. Bu güzel gününüzü sevgilinizle kutlarken gülümsemeniz eksik olmasın…

Meleklerimizden Çiseren Korkut Koç‘a bu güzel tavsiyeleri için teşekkür ediyoruz 🙂

раскрутка

Paylaş.

Yorum Yazın