Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Tiyatro Tavsiyesi: İstanbul’da Oynanan Çocuk Tiyatroları

0

Tiyatro, her yaştan çocuğun keyifle izlediği ve hayal gücünü geliştiren bir sanat dalı. Farklı yaş gruplarına yönelik hazırlanan pek çok oyunun sahne alması ile, çocukların tiyatroya ilgisi de canlı tutuluyor.

Ocak ayında da pek çok farklı sahnede sergilenen oyunlar, eğlence ve öğreticiliği bir arada sağlıyor.


Animals Musical
Ülkemizden çıkan uluslararası standartlardaki ilk müzikal olma özelliğini de taşıyan Animals Musical, 110 kişilik kadrosuyla merak uyandırıyor. Asırlar süren savaşların ardından bir araya gelen kabile büyükleri, 7 yaşını geçen her çocuğu; Afrika ruhunu öğrenmesi için Ubhuntu köylerine eğitime göndermeye karar verir. Ancak bu anlaşmadan memnun olmayan kabileler de vardır ve topraklarını korumak için aksiyon almaya karar verirler.

22 Ocak Pazar günü Maslak Uniq Hall’da sergilenecek bu müzikal, 7’den 77’ye herkese keyifli bir seyir sunacak.

Seksen Günde Dünya Turu
Jules Verne’in aynı adlı romanından uyarlanan oyun, Akbank Sanat’ta seyircilerle buluşuyor. Ocak ayında her cumartesi sergilenen oyunda maceraperest Mr.Fogg’un, uşağı Pasaport ile birlikte dünya turunu izliyoruz. 6 yaş üzeri çocuklar için uygun olan oyun, bir klasik olması ve tüm dünyada izleyicilerle buluşması ile öne çıkıyor.


Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt
El kuklası şeklinde sergilenen oyun, üç afacan kardeşin Muhteşem Kurt ile tanışmasının hikayesi. İBB Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen bu oyun, 3 yaşından büyük tüm çocukların izlemesine uygun.


Harikalar Mutfağı
5 yaş ve üzeri çocukların izlemesine uygun olan oyun; Papatya Sokağı aşçılarının hikayesini anlatıyor. Şehir Tiyatrosu’nda sergilenen oyun 60 dakika süreli.


Leonardo Da Vinci ile Müzede Bir Gün
Dora Sahne’de sergilenen oyunlardan biri olan Leonardo da Vinci ile Müzede Bir Gün’de; babasını çalıştığı müzede ziyarete giden Pıtırcık’ın, Leonardo da Vinci’nin de yardımı ile bir hırsızlığı engellemesi anlatılıyor. Oyun 5 yaş üzeri çocuklar için uygun.


Zaman Makinesi 2: Albert Einstein
Okuldaki ödevleri için zaman makinesi icat eden iki çocuk, babaannelerini de yanlarına alarak 1951 yılına giderler ve Einstein’ın evini ziyaret ederler. Tüm zamanların en bilinen bilim adamlarından birinin hayat hikayesini, çocukların anlayacağı dilden anlatan oyun 5 yaş üzeri çocukların izlemesine uygun.

Paylaş.

Yorum Yazın